Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Körülbelül 70 előrecsomagolt termékről távolítják el a szavatossági határidőt feltüntető címkét.
A brit Tesco zöldségekről és gyümölcsökről spórolja le a fogyaszthatóság végső dátumát feltüntető címkét. Céljuk, hogy csökkentsék a pazarlást, és ne dobjanak ki olyan terméket, ami még ehető – írta a BBC.
A termékek között almafajták, krumplik, paradicsomok, hagymák, illetve citrusfélék szerepelnek. A pazarlás hátterében állhat az is, hogy sokan nem tudnak kiigazodni a Tesco kétféle címkéjén: a „best before” azt jelzi, hogy a feltüntetett dátumon túl az adott termék minősége romolhat, a „use by” viszont úgy értendő, hogy az adott dátumtól kevésbé biztonságos a termék fogyasztása.
„Számos vásárlónk azt mondta nekünk, hogy inkább a küllemük, nem pedig a címke alapján méri fel a gyümölcsöket és zöldségeket” – mondta a Tesco ételhulladék menedzsere, Mark Little.
A tesco a Food Standard Agency szerint 7,3 millió tonna ételt dob ki évente.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Ki vállalkozik rá, hogy kezdeményezze az AfD betiltását? Miért emlegetik sokan a weimari köztársaság bukását?
Cunamiként zúdítja a kormány a támogatásokról szóló bejelentéseket, ám ezek valójában azt mutatják, hogy az állam továbbra is igyekszik kivonulni a szociálpolitikából.