Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Újra megpróbálkoznak Mark Zuckerberg leváltásával. A befektetők szerint a Facebook vezetője a felelős azért, amilyen rosszul kezelik a botrányokat.
Le kell váltani Mark Zuckerberget – ezzel az ötlettel állt elő a Trillium Asset Management, amely 11 millió dollárt fektetett be a Facebookba. A Business Insider szerint a terv az: egy független embert kell a Facebook élére állítani elnökként, Zuckerberget pedig meghagyni vezérigazgatónak.
A befektetők most arról próbálják meggyőzni a cég többi részvényesét, hogy a hatékonyabb működést segítené, ha a két pozíciót elválasztanák egymástól. De nem mindenhol fogalmaztak ennyire finoman: szerintük Zuckerberg felelőssége az, hogy a cég hírneve egyre romlik. A Facebook vezetői rosszul kezelték a botrányt, amikor kiderült, hogy 87 millió felhasználó személyes adatait adhatták ki, és arra sem volt megnyugtató válaszuk, hogy az orosz trollhadsereg a Facebookon keresztül nyúlhatott bele az amerikai kampányba 2016-ban.
Az azonban így sem valószínű, hogy sikeres lenne a lázadás. Egy korábbi hasonló terv már elbukott, hiába támogatta a független befektetők 51 százaléka a változást. A Facebook részvénystruktúrája ugyanis olyan, hogy végső soron mindent Zuckerberg dönt el: a B típusúnak nevezett részvények 75 százaléka az övé, ezek pedig a szavazásnál tízszer annyit érnek, mint a többi.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.