Miért veszélyes halogatni a digitalizációt? Cégvezetőként ezeket érdemes átgondolnia!
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Polt Péter arra nem tért ki, hogy miért nem.
Ismételten rákérdezett a DK-s Varju László Polt Péter legfőbb ügyésznél arra, hogy miért nem nyomozott az ügyészség az EU csalás elleni hivatala (OLAF) által feltárt Elios-ügyben – szúrta ki a Népszava.
Polt Péter írásbeli válaszában az áll, hogy a nyomozás első, felderítési szakaszában az ügyészség csak a felderítés törvényességét felügyeli, a gyanúsított kihallgatása után kezdődne csak a vizsgálati szakasz, amikor az ügyészség joga a nyomozás irányítása, de a nyomozás idáig nem jutott el.
Polt azt írta, a nyomozás megindításakor 2018 júliusában így az ügyészség nem rendelkezett irányítási jogosultsággal, nem adott semmilyen utasítást sem, azt a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda önállóan folytatta.
Polt hozzátette,
mivel az Elios-ügyben gyanúsított kihallgatására nem került sor, az ügyészség nem került abba a helyzetbe, hogy irányíthassa a nyomozást.
Ugyanakkor Polt azt is elismerte, hogy a vonatkozó törvény szerint
az ügyészség bármely ügyben magához vonhatja a nyomozást, ez azonban nem kötelezettség, és mindenképpen az általános hatásköri szabályoktól eltérést jelentő kivétel.
Arra nem tért ki a válaszban, hogy adott esetben miért nem vették át a nyomozást.
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
A Blinken OSA Archívum most közzétett dokumentumai mindennél beszédesebbek.
Indítsa el a háttérben és hallgassa meg szerzőink legjobb írásait! A héten: befagyott klímaprogram és szépségipari balesetek.