Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A miniszterelnök lánya nemcsak Magyarország új turisztikai márkájánál, hanem az állami divatügynökség körül is bábáskodik.
Amióta a miniszterelnök lánya, Orbán Ráhel és vele egy szűk baráti kör megjelent a divatiparban, ömlenek az állami pénzek a területre.
A 2018-ban alakult Magyar Divat és Design Ügynökség a kezdeti 150 millió forintos állami támogatás után idén márciusban újabb 1 milliárdot kapott.
A sok pénz hamar elkölthető, különösen ott, ahol milliós fizetéseket osztogatnak: az ügynökségnek a HVG közérdekű adatigénylésére adott kimutatásából például kiderült, hogy Orbán Ráhel barátnője, az alig 29 évesen vezérigazgatóvá vált Bata-Jakab Zsófia havi bruttó 1,95 millió forintot keres. Valamivel többet, mint az ügynökséget felügyelő szervezet, a Magyar Turisztikai Ügynökség vezetője, Guller Zoltán, akinek havi bruttó 1,75 millió forint a jussa. Bata-Jakab ráadásul úgy kap ekkora fizetést, hogy hivatalosan mindössze 18 alkalmazottat foglalkoztató céget vezet.
További részletek az e heti HVG-ben.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Ha elmaradt volna az alku annak komoly hatása lett volna az 1700 milliárd dollárt kitevő kétoldalú kereskedelemre.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.
Több ember életét vesztette egy Délnyugat-Németországban bekövetkezett vonatbalesetben.