Karácsony Gergely is megszavazta, hogy a tapasztalatlan cég végezze a patkányirtást

A zuglói polgármester az atv.hu-nak azt mondta: jóhiszeműen, az árajánlat miatt támogatta az előterjesztést.

  • hvg.hu hvg.hu
Karácsony Gergely is megszavazta, hogy a tapasztalatlan cég végezze a patkányirtást

A Fővárosi Közgyűlés közbeszerzési bizottságának tagjaként Karácsony Gergely is megszavazta azt az előterjesztést, amelynek nyomán a 47 éve Budapest patkánymentesítését sikeresen végző Bábolna Bio Kft. helyett a szúnyogirtási referenciával igen, ám patkányirtásival nem rendelkező cégekből álló RNBH Konzorcium végezheti a főváros patkányirtását – tudta meg az atv.hu.

A portál értesüléseit Karácsony Gergely is megerősítette.

A szokásos fideszes módszerrel verték át a budapestieket a patkányirtó tenderen

Patkányinvázió még nincs a fővárosban, de lesz, ha továbbra is ilyen kaotikus állapotok maradnak a patkányirtás körül.

A testület döntése alapján tavaly július elseje óta végzi a főváros patkánymentesítését az RNBH konzorcium, az utóbbi hónapokban viszont Budapest több kerületében is elszaporodtak az állatok.

Az atv.hu-nak Karácsony Gergely azt mondta: az RNBH árajánlata miatt támogatta az előterjesztést. Szerinte ő és képviselőtársai jóhiszeműen jártak el a döntés megszavazásakor, hiszen a rendelkezésre álló adatok alapján döntöttek. Az pedig, hogy a közbeszerzés során az árazás ekkora súllyal szerepelt, a minőségi szempontok pedig háttérbe szorultak, Karácsony szerint a döntés-előkészítők felelőssége.

Azt pedig „tipikus fideszes eljárásnak” nevezte, hogy az alacsonyabb árajánlattal elnyert közbeszerzés utólag „drágult meg” a rendkívüli patkányirtás szükségességére hivatkozva.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Mennyit ér a cégem?

A cégértékelés egy bonyolult, összetett folyamat. Vannak azonban széles körben elfogadott értékelési módszerek, amelyek erre alkalmazhatók.