Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Ez az üzem lehet a British American Tobacco egyik legnagyobb nikotinpárnagyára a világon.
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter is ott volt, amikor átadták az első új gyártósort a British American Tobacco (BAT) pécsi gyárában. Több mint 7,5 milliárd forintos pályázatról van szó.
A miniszter az ünnepségen azt mondta, "megtisztelő, hogy a világ egyik legnagyobb vállalata Magyarország és a magyar vállalatok mellett tette le a voksát, amikor idehozta ezt az újabb beruházását is, amivel a pécsi gyár lett a BAT harmadik legnagyobb egysége Európában".
"Több okból is Pécset találtuk a legalkalmasabbnak erre a fejlesztésre. Az egyik az a széles körű szakértelem, amellyel a magyar kollégák eddig három, most pedig már négy teljesen különböző típusú termék gyártását is lehetővé teszik" – hangsúlyozta Bernd Meyer, a BAT Európai és Észak-Afrikai Régió gyártásért felelős igazgatója. Beszédében elmondta, most egy gyártósor működik, de 2020 végéig további 5 gyártósor telepítését tervezik.
Kiemelte, hogy a BAT célja, hogy a fejlesztés végére több mint 100 munkahelyet teremthessenek, és ezzel a pécsi gyár lehessen a BAT egyik legnagyobb nikotinpárnagyára a világon. A termékek exportra készülnek, megcélozva az észak-európai, valamint a német, az osztrák, a cseh, illetve a svájci piacokat. Jövőre a gyár termelésének volumenét 3,5-szeresére tervezik növelni – derül ki a gyár közleményéből.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Hová tűnt a 45 éves múltra visszatekintő Magyar Formatervezési Díj, és mi lett a hazai innovációt bemutató magas színvonalú kiállítással? Amióta a Magyar Formatervezési Tanácsot a Jakab Zsófia vezette divatügynökség alá szervezte a kormány, a designból „kreatívipar” lett, és csak a nagyratörő víziók maradtak.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Érdekes, hogy a „luxizás” ellen most szót emelő Lázár magántulajdonában is volt már ilyen típusú autó.
Idén először a kormány nem utólag dob mentőövet az adósságoktól roskadozó kórházaknak.
Wimbledon friss bajnoka nemcsak az edzésben, az étkezésben sem bízik semmit a véletlenre.