Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Vagyis az idő tényleg pénz.
Könnyen összejön a lakásunk új bútorzata, ha minél tovább tart, amíg eljutunk az IKEA-ba: legalábbis Dubaiban. A svéd bútoróriás az első kereskedő a világon, ahol fizethetünk termékekért az időnkkel – a kérdés már csak az, bevezetik-e ezt a megoldást máshol is. Február elejétől a bútoróriás egy kampányt indított Dubajban, ahol a pénztárnál beszámítják azt az időt is, amit utazással töltünk, amíg elérünk az egyik áruházukba, amit a Google Maps idővonallal igazolhatnak a vásárlók – adta hírül a Forbes.
Az üzleteik többnyire a városok szélén vannak, így az utazással eltöltött időt szeretné úgy kompenzálni az IKEA, hogy egy perc egy dirhamot (körülbelül 85 forintot) ér náluk, amit persze az ottani átlagfizetéshez mérten határoztak meg. A „Buy With YourTime”, vagyis vásárolj az időddel akcióval pedig azt is elérheti a cég, hogy az áruházaiktól messze lakók is ott vásároljanak, és közben a cég adatokat gyűjthet arról, hogy honnan érkeznek a vásárlói.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Egy akvizíció során a vételár mellett az adózási következményeket is hasznos számba venni a tranzakció tervezésekor.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Öt évtizede Steven Spielberg A cápával megteremtette, két évre rá barátja, George Lucas a Csillagok háborújával megerősítette a nyári bombasiker intézményét. A vakáció idején korábban olyan filmeket mutattak be, amelyektől nem vártak kirobbanó eredményt.
A napokban az orosz közlekedési miniszter is így járt, majd néhány órával később holtan találták meg az autójában.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?