Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A korlátozások kezdete óta szívesebben vásárolnak helyben az emberek, már ahol még megvan a bolt és napi friss áru – erről beszélt a hvg.hu-nak Tóth László, az Unió Coop vezetője. Miskolcon és Sajóecsegén jártunk, hogy megtudjuk, hogyan boldogulnak a kisboltok a járvány idején. Videó.
Az ország 1500 helyén jelenlévő Coop régóta küzd azzal, hogy a kistelepülési boltok helyett a vásárlók a nagyobb üzleteket választják. A kijárási korlátozások elrendelése után ez a tendencia megfordult: az emberek, ha tehetik próbálják minimalizálni a mozgásukat, a beszerzéseiket is szívesebben intézik helyben. Vannak viszont olyan hátrányos helyzetű települések, ahol a növekvő munkanélküliség és a vásárlóerő csökkenése végképp kihúzhatja a talajt a helyi kisbolt alól – kongatta meg a vészharangot a napokban a cégcsoport elnöke, Pekó László.
Miskolcra és környékére látogattunk el, ahol azt is láttuk, hogyan változott a forgalom a pánikvásárlások óta, és arról is beszélgettünk boltvezetővel, hogyan hat az üzletek forgalmára a 65 év felettiek számára kijelölt idősáv.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Ha kétségei merülnének fel, akkor nézze meg a 2025-ös év első negyedéves számait.
Kijev rákényszerülhet arra, hogy igazságtalan tűzszünetet kössön.