Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
A jegybank szerint jól működik a rendszer, így lehetőségük van a tervek szerint bővíteni.
Az azonnali fizetés márciusi indulása óta megbízhatóan működik, így újabb szolgáltatásokat is be tudnak vezetni – olvasható a Magyar Nemzeti Bank (MNB) közleményében.
Most jellemzően vállalatok által használt tranzakciótípusok kerültek sorra: szeptember 1-jétől
is be lehet küldeni az azonnali fizetési rendszerbe.
Ezek az átutalások is lebonyolíthatóak az év minden napján folyamatosan, akár hétvégén vagy éjszaka is. A számlákhoz a vállalkozók is regisztrálhatnak másodlagos számlaazonosítókat – telefonszámokat, e-mail címeket, adóazonosítókat vagy adószámokat –, amelyek segítségével számlaszám ismerete nélkül is indíthatóak számukra átutalások. Ezt nekik is a számlát vezető banknál kell kezdeményezni.
Az új szolgáltatások bevezetése nem kötelező, a pénzforgalmi szolgáltatók üzleti döntéseitől függ azok elérhetővé tétele az ügyfeleik számára.
Kicsit fapadosan, nagyot késve, de elindult az azonnali fizetés Magyarországon
Néhány órája nagyot lépett előre a magyar bankrendszer: órák helyett másodpercek alatt átmennek az egyszeri utalások, ráadásul bármikor, nem csak munkanapokon napközben. Akár e-mail cím használatával is lehet utalni, de sok banknál személyesen kell címet regisztrálni. A rendszer igazi értelmét adó szolgáltatások azonban még a kanyarban sincsenek.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Hollandok tömegei vesztették el napok alatt életük minden megtakarítását, amikor 1637-ben összeomlott a tulipánpiac – az elrettentő példa évszázadok óta alapja a túltermelésről és a spekulációról megírt elméleteknek. Az egészben annyi a szépséghiba, hogy talán meg sem történt. Vagy legalábbis nem úgy, mint ahogy évszázadokon át hitték.
A választási vereségtől félve játssza ki Orbán Viktor az „ukrán kártyát”. Mi lehet a háttérben, mi jöhet még, és mi történt a szomszédokkal békét teremtő Orbánnal?
Nagy részükön ráadásul külön felár nélkül vonatozhatunk.