Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A média világában edzett szakemberekkel vezényli le a kormány a Citadella felújításának bő 20 milliárd forintos projektjét – írja a HVG.
Miközben a főváros vezetése a lakók véleményét kéri ki a Gellért-hegy megújításáról, megjelent egy kormányhatározat, amely kimondja, a főváros tulajdonában levő ingatlanokon is az történik, amit a kormány akar. A határozat után a napokban az is kiderült, hogy kik lesznek a felelősei a 20 milliárd forintos felújításnak. A Citadella Vagyonkezelő Nonprofit Kft. ügyvezetőjének személye Kenéz Flóra, aki öt éve végzett a Corvinus Egyetemen, és amúgy szabadúszó modell. Szakmai előéletéről pedig mindössze annyit tudni, hogy diplomamunkáját a nemzetiség szerepéről írta a személyes márka építésében.
Nem ő azonban az egyetlen, akiről nem tudni, mivel érdemelte ki a kinevezését. A vagyonkezelő alapítója a 150 milliárd forintot felhalmozó, szintén állami Várkapitányság Nonprofit Zrt., az élén Madaras Bencével, feljebbvalójuk pedig a Várnegyed területén megvalósuló beruházások kormánybiztosa, Fodor Gergely – előbbi a médiahatóság elnöki kabinetjében volt korábban igazgatóhelyettes, utóbbi pedig kabinetfőnök volt ugyanott, és történész végzettségével filmet is rendezett. Amikor a HVG az életrajzuk után érdeklődött, a Miniszterelnökség annyit válaszolt, hogy Kenéz Flóra eddig projektvezetőként dolgozott a Várkapitányságon a Citadella felújításának előkészítésén.
Azon már igazán nem lepődik meg senki, hogy a felújítás első etapját Mészáros Lőrinc egyik vállalata, a ZÁÉV végezheti 250 millió forintért.
A Citadella felújításáról bővebben a HVG legfrissebb számában és online a hvg360-on olvashat.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
A sürgősségi osztály korszerű, légtechnikával felszerelt műtőjét most raktárként használják.