Ismét gondok vannak a Dunaferrnél a bérek kifizetésével

Két részletben fogják megkapni a dolgozók a bérüket, a második kifizetés csak a hónap végén lesz esedékes.

  • hvg.hu hvg.hu
Ismét gondok vannak a Dunaferrnél a bérek kifizetésével

Szerdán értesítette levélben Evgeny Tankhilevich általános vezérigazgató-helyettes az ISD Dunaferr Zrt. dolgozóit, hogy október után novemberben is ütemezetten, vagyis több részletben fogják megkapni a fizetésüket – írja a Telex.

Már a szeptemberi bérek kifizetésével is gond volt, akkor arról tájékoztatták a dolgozókat, hogy október 10-ig minden munkavállaló részére nettó 200 ezer forint összegig fizeti ki a bér első részletét a munkáltató, a fennmaradó részt, pedig október 22-ig egyenlíti ki a munkaadó.

A lap szerint most is hasonló metódus alapján fog megtörténni a bérek rendezése: november 6-ig mindenkinek nettó 200 ezer forintig kifizetik a bér első részletét, majd november 27-ig a fennmaradó összeget.

A Dunaferr nehéz helyzetéről többször is beszámoltunk, a legutóbbi hír az volt, hogy új tulajdonosa lehet a cégnek, előtte pedig arról írtunk, hogy felmondták a kollektív szerződést a vállalatnál.

A Dunaferről szóló híreinket ide kattintva érheti el.

Acéltalan sodródás: nagypályás üzleti kalandor kezébe kerülhet a Dunaferr

Új külföldi tulajdonos szállhat be a súlyos helyzetben lévő Dunaferrbe, amely a magyar államtól kér védelmet az üzleti kalandorokkal szemben. Közben elbocsátásokra készül.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.