Kiszervezi védelmi ipari érdekeltségeit a magyar állam
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
A Mészáros-csoport ásványvizes cége megvásárolta az ország egykori legnagyobb, másfél éve csődvédelembe menekült ásványvízgyártó üzemét.
A Mészáros Lőrinc cégbirodalmába tartozó Aqua Lorenzo Kft. megkapta az engedélyt a Gazdasági Versenyhivataltól, hogy megvásárolja az ország egykori legnagyobb ásványvízgyártó üzemét, az Aquarius-Aqua Kft.-t – vette észre a döntést a Telex.
Az Aquarius-Aqua alsó kategóriás ásványvizeket, energiaitalt és üdítőt is gyártott, de egy áfacsalási ügy után eljelentéktelenedett, 2019 végén pedig csődvédelmet kért.
Mészáros Lőrincnek is volt próbálkozása már az ásványvízpiacon. A Vivienvíz nevű cége azért kapott nagy hírverést, mert a MÁV-val szerződött, például a hőségriadók idején ezt a vizet osztogatták a vasútállomásokon.
A magyar ásványvízpiac nagyjából háromnegyedét most három cég fedi le, a NaturAqua tulajdonosaként a Coca-Cola, az Magyarvíz tulajdonosa, az olasz San Benedetto csoport, valamint a Szentkirály-Kékkútit tulajdonló, szintén olasz hátterű Central Europa Mineral Water Holding.
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. A cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változások kerülnek bemutatásra.
Még mintegy 186 milliárd forint kedvező feltételű pénzügyi forrás érhető el az EXIM-nél a Demján Sándor Program keretében meghirdetett konstrukciókban.
Nem az Amazon-alapító Jeff Bezos múlt heti esküvője volt az első celebesemény Velencében, de még egyik sem váltott ki ekkora tiltakozást. A közel 50 millió dolláros nászünnep a mérhetetlen pazarláson túl a társadalmi érzéketlenség jelképévé is vált.
Magyar Péter sem hagyta szó nélkül.