szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A járványhelyzet után az elsők között szeretnének újranyitni.

A tavalyi korlátozások megrendítették, az idei teljes lezárás pedig csődbe taszíthatja a magyar szoláriumpiac szereplőit – írja Gulyás Gergelynek címzett kérésében, illetve közleményében a Magyar Szolárium Egyesület (MSZE). A szakmai szervezet azt kéri: az újranyitáskor az első körben engedélyezzék a szoláriumok működését. Idézik Müller Cecília országos tiszti főorvost is, aki korábban azt nyilatkozta:

A szoláriumban nem jelenik meg tömeg, nem jelenik meg csoportosulás, hiszen időpontra jelentkeznek be a vendégek, és még a járványmentes időben is kötelező a teljes fertőtlenítés, ezért a szoláriumozás nem jelent többletkockázatot.

Szinte napra pontosan egy éve, a járvány első hulláma idején az MSZE Orbán Viktor miniszterelnöktől kérte, hogy a kormány terjessze ki a szoláriumokra is az ágazati kedvezményeket. Két hónappal később megjelent egy kormányrendelet arról, hogy mentesülnek az adó- és járulékfizetési kötelezettségek alól a fizikai közérzetet javító szolgáltatások, ám az mfor.hu értelmezésében ez lényegében csak a fürdőkre vonatkozott.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Balla Györgyi Vállalkozás

"Vállalkozó vagyok, egyedül dolgozom, én dögöljek éhen?" – kilátástalan a szépségipari dolgozók helyzete

A szépségiparban dolgozók attól tartanak, hogy a vendéglátóipar után most rajtuk a sor: ők maradnak kuncsaft és bevétel nélkül. Ráadásul nekik még bértámogatás sem jár, mert egyéni vállalkozók. Megkérdeztük a kormányt, miért bünteti az egyéni vállalkozókat az alkalmazottakkal szemben, noha már egy éve is szó volt arról, hogy a bértámogatást a katás vállalkozókra is kiterjesztik.