Bezárul a kiskapu a Wise, Revolut előtt is – drágul a vállalkozói bankolás?
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Tavaly mintegy ezermilliárddal magasabb forgalmat hoztak össze a BÉT befektetői, mint 2019-ben.
Jókora hasznot hozott a járvány alatt megélénkült tőzsdei forgalom tavaly a magyar befektetési szolgáltatóknak, akiknek előbb a pánikszerű eladások, majd az árfolyamesés nyomán spekulálók adtak munkát – írja a Világgazdaság. A Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) a 2019-esnél mintegy harmadával magasabb, 3300 milliárd forintos forgalmat hoztak össze a befektetők, mindez pedig a lakossági ügyfeleket kiszolgáló brókercégek eredményén is meglátszik. Ezek a lap szerint soha nem látott bevételre és profitra tettek szert.
Példaként említik az Erste Befektetési Zrt.-t, aminek adózott eredménye 27 százalékkal szárnyalta túl az előző évit, elérve a 6,3 milliárd forintot. A Concorde Értékpapír Zrt. üzleti eredménye 17 százalékkal emelkedett, ők közel 2 milliárdos profitra tettek szert, az Equilor Befektetési Zrt. bevételei pedig 18 százalékkal, 2,86 milliárdra nőttek.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
Jelentős ingatlanár- és bérletidíj-emelkedés a kkv-k körében népszerű lakásirodák és B-kategóriás irodaházak piacán is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.