szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az Európa Ázsia Kft.-nél tavalyi bevételként 16,9 milliárd forintot számoltak el, miközben az előző évben csupán 276 millió folyt be a kasszába.

Dolgozók nélkül bonyolított le hatalmas lélegeztetőgépes üzletet az Európa Ázsia Kft., mely az Mfor.hu szerint szeptember végén tette közzé éves beszámolóját. A dokumentumból az látszik a portál szerint, hogy a vállalat értékesítésből származó bevételként 16,9 milliárd forintot számolt el tavaly, ami kiugróan magas: az azt megelőző évben ugyanis csupán 276 millió folyt be a kasszába.

Ez 6035 százalékos növekedést jelent.

A bevételek összetételét és forrását nem igazán lehet vizsgálni, mert a leadott kiegészítő melléklet az Mfor szerint nagyon szűkszavú.

A 16,9 milliárdos összbevétellel szemben 16,5 milliárdos anyagjellegű ráfordítást számolt el az Európa Ázsia, ami szintén igen magas: egy évvel ezelőtt ezen a soron még 256 millió szerepelt. A lap itt hozzáteszi, hogy bár bővebb részletezés nincs sem az eredménybeszámolóban, sem a kiegészítő mellékletben, az mégis tudható, hogy a növekedés az eladott áruk beszerzési értéke sornak köszönhető.

Részben azért, mert a magyar államnak eladott lélegeztetőgépeket meg kellett vennie a cégnek, ami anyagjellegű ráfordításként értelmezhető, másrészt a lélegeztetőgép-bizniszben érintett cégek beszámolójában is ugyanez a megugrás figyelhető meg”

– írták.

A cég tavalyi gazdálkodásából az is látszik, hogy ezt a hatalmas üzletet alkalmazott nélkül bonyolították le. Az Európa Ázsiának ugyanakkor évek óta nincs egyetlen dolgozója sem, amit onnan is tudni, hogy a kiegészítő melléklet vonatkozó táblázatát gyakorlatilag kihúzták.

A cikkben az is olvasható még, hogy üzemi szinten jelentősen nőtt a cég nyeresége, ugyanis a korábbi 19,3 millió után tavaly 271 milliót mutattak ki. A pénzügyi műveleteken elért 55 milliós veszteség, valamint a 30 milliós adófizetési kötelezettség elszámolása után pedig 184,9 millió forint tiszta profit maradt 2020 végén. Ezt az összeget azonban az eredménytartalékba helyezik, osztalék fizetéséről nem döntöttek.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!