Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
10 százalék feletti béremelésre van szükség, hogy ne legyen nagy bérfeszültség. Egyszerre nő az infláció, emiatt a fizetési igények, és a vállalatok egyéb költségei.
Elhúzódó bértárgyalások jöhetnek – mondta a Magyar Vegyipari, Energiaipari és Rokon Szakmákban Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége elnöke, Székely Tamás a 24.hu-nak. Sok olyan munkáltató van ugyanis, amely még a 2022-re várt 5 százalékos inflációt kompenzáló béremelést sem akarja megadni.
Ahol viszont sikerült megállapodni, ott ennél nagyobb az emelés. A Vasas Szakszervezeti Szövetség alelnöke, László Zoltán például arról számolt be, hogy a 202 alapszervezetük közül 30 nagyobb cégnél megvolt a bértárgyalás , a legalacsonyabb emelés 6,5 százalékos, de van olyan logisztikai cég, amely 27 százalékos bérfejlesztéssel próbál vonzóbbá válni.
A portálnak nyilatkozók közül a leginkább pesszimista az Ipartestületek Országos Szövetségének elnöke, Németh László. Ő úgy látja: az elszálló infláció és a minimálbér-emelés által okozott bérnyomás mellett a cégek költségei is nőnek, de legalább 10, inkább 15-20 százalékos pluszt kell megadni, hogy ne legyen bérfeszültség. Ez viszont a kis- és mikrovállalkozásoknak súlyos terhet jelenthet.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Büszkén hirdeti magát Budapest legelőkelőbb éttermei közt a Nobu, az étterem alapvetés a világsztárok között is. Most betekintést kaptunk arról, hogy az alapító Nobuyuki Matsuhisa szellemében hogyan készül náluk a japán konyha egyik legegyszerűbb, mégis legelőkelőbb fogása, a szasimi.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a hadügyminisztert.