Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az elmúlt évben kis híján 69 millió alkalommal rendeltek árut a magyar vásárlók a netes piacon.
A belföldi online kiskereskedelem 32,4 százalékos növekedéssel 1203 milliárd forintos forgalommal zárta a 2021-es évet – írja a GKI Digital az Árukereső.hu-val közös, kilencedik éve készülő Online Kiskereskedelmi Index kutatása alapján.
A kutatásból kiderült, hogy a forgalomhoz, 68,9 millió darab sikeres, belföldi rendelés társult. A bővülés üteme ugyan lassult valamelyest (45-ről 32,4 százalékra), de még így is kétszer gyorsabb volt, mint a világjárvány előtti években – írják.
Rácz Csaba, az Árukereső.hu ügyvezető igazgatója azt mondta, „az aktív internetező felnőttek 6,5 millió fős populációjának 78,4 százaléka, azaz mintegy 5,1 millió fő vásárol online. Ebből 3,7 millióan termékeket is vesznek, azaz ők jelentik a webáruházak aktuális vásárlói bázisát”.
Az egy főre eső rendelési gyakoriság is megugrott: a járvány előtti 12-13 alkalomról 2021 végére elérte a 19-20 online rendelés/fő/év szintet.
A leggyorsabban bővülő szektor az FMCG-termékeké volt, ami az élelmiszerek, háztartási cikkek és drogériai termékek gyűjtőneve.
A kutatás szerint a neten rendelt termékeket még mindig leginkább házhoz kérik a vásárlók (74 százalék), de már a csomagautomaták is nagy népszerűségnek örvendenek. 2021 eleje óta hatalmas bővülésen ment át ez az átvételi mód. Egy év alatt több mint 800 új automatát üzemeltek be, mostanra a magyarországi csomagautomata-hálózat összesített száma meghaladja az 1250 darabot – olvasható a kutatásban.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.