Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Az egykori magyar sikereket sokan ismételnék meg.
A magyar buszgyártást sokáig egyenlő volt az Ikarusszal, ám azóta több sikeres cég is megjelent a piacon. Ezek egyike az immár 20 éve működő ITK Holding Zrt, amely közlekedésfejlesztéssel, járműgyártással, ezekhez kötődő IT és távközlési fejlesztésekkel foglalkozik.
A cég, amely a Mercedes stratégiai partnere 400-450 járművet állít elő, a portfólióban 14 típus található – árulta el Kossa György, az ITK Holding elnök-vezérigazgatója. Jó hír a vállalkozás számára, hogy a gyártás a pandémia alatt alig állt le, ők voltak például 2020 áprilisában az első járműgyártók Európában, akik megkezdték a termelést. Mégpedig főleg kézzel, hiszen például a hegesztést ma még nem lehet robotokra bízni.
Mindez azonban nem elég, mivel kicsi a magyar piac, ezért külföldre tekintenek: a tervek szerint egy évtizeden belül Közép-Kelet Európa egyik legnagyobb mobilitási cége lehessenek.
A Magasfeszültség című, a hvg.hu és az Európai Beruházási Bank együttműködésében készülő videosorozatunkban húsz olyan magyarországi céget mutatunk be, amely sikerrel vette az elmúlt időszak akadályait: képesek voltak reagálni a járvány okozta új helyzetre, innovatív megoldásokkal találták meg a kiutat a munkaerőhiányra vagy tűntek ki valamilyen egyedi megoldással.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
A kormánytagok tavalyi jövedelmi rangsorában csaknem 400 milliós bevétellel harmadik Lázár Jánosnál egy közel 200 milliós tétel forrása nem volt tisztázott. Eddig.
A Tisztelet Társasága alapítója hosszú betegség után halt meg, 54 éves volt.