Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Az Exim-csoport alig számít veszteségre az orosz–ukrán háború miatt. A vállalkozók ennél sokkal pesszimistábbak, de megpróbálják fenntartani az ottani üzleti kapcsolatokat, amíg csak lehet.
„Az oroszoknak is érdeke, hogy teljesítsék a szerződéseket, mi pedig megtaláljuk a módját, hogy szállíthassunk” – így összegezte a kihívásokat a HVG kérdésére az energetikai és egészségügyi berendezéseket szállító Pólus Kft. ügyvezetője, Horváth László. De más, az orosz piacon bejáratott magyar cégek is kitartanak, legalábbis azok, amelyek válaszoltak a lap megkeresésére. Persze a gondok egyre súlyosabbak, a költség és a bizonytalanság is nő.
A legnagyobb gond a szállítási költségek két és félszeres megugrása, valamint az alapanyag- és alkatrészellátás megszervezése.
Az e heti HVG összeállításából kiderül, hogy a külkereskedelmet közpénzből ösztönző Exim-csoport sokkal optimistább, alig vár veszteséget. „A teljes hitelportfóliónak csak marginális része, kevesebb mint egy százaléka az orosz, ukrán vagy belarusz kitettség, s van, aki évek óta rubelben számol el az orosz partnerével, így számíthat az exportszállításai megtérülésére” – írta az Eximbank a kockázatokról szóló kérdésre.
Részletek az e heti HVG-ben:
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.