szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Mol a Lotos Paliwát szerezheti meg.

Az Európai Bizottság az összefonódás-ellenőrzési rendelet alapján jóváhagyta, hogy a MOL Magyar Olaj- és Gázipari Nyrt. felvásárolja a lengyel Lotos Paliwa Sp. z o.o. vállalatot – közölték hétfőn. A Lotos Paliwa töltőállomás-hálózatot működtet Lengyelországban, és a Grupa Lotos társaság kiskereskedelmi hálózatának mintegy 80 százalékát kezeli.

A szóban forgó töltőállomás-hálózat értékesítésének előzménye, hogy a Bizottság 2020. július 14-én az M.9014 számú ügyben engedélyezte a PKN Orlen vállalat számára a Grupa Lotos társaság felvásárlását. A Bizottság megállapította, hogy a tervezett felvásárlás nem vet fel versenyjogi aggályokat, mivel az érintett vállalatok együttes piaci helyzete csak mérsékelten erős, Lengyelországban pedig erős versenytársak vannak jelen.

Az ügyletet a Bizottság a szokásos összefonódás-ellenőrzési eljárásban vizsgálta – írták.

A fúzióról annak bejelentésekor írtunk bővebben:

Hamarosan három tenger mossa a Mol partjait

Eltűnik a Lukoil márka Magyarországról, a Mol kimondottan azért vette meg a hálózatot, hogy a kutak egy részét elcserélhesse a lengyel Orlennel az ottani Lotos-kutakra. Az Orlen át fogja brandelni a Magyarországon megszerzett Lukoil- és Mol-kutakat, míg a Mol átbrandeli, amit megtart, és azokat is, amiket Lengyelországban szerez.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!