Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
A legtöbb évben nagyjából 3 százalékponttal van a NER-hez közel álló vezetők építőipari vállalatainak nyereségaránya az ágazati átlag fölött, kilenc év alatt ez már 117 milliárddal több profitot jelent, mint ha csak az átlagot hozták volna.
Az iparági átlagnál jóval több profitot termelnek azok az építőipari cégek, amelyeknek a vezetői látványosan jó kapcsolatot ápolnak a NER-rel – számolt a G7. Az elmúlt években jellemzően 3 százalékponttal volt az ágazati átlag felett a Mészáros Lőrinchez, Szíjj Lászlóhoz vagy épp Garancsi Istvánhoz köthető cégek bevételarányos nyeresége (2018–19 volt a kivétel, akkor fél-másfél százalékpont volt csak az előny).
A portál úgy számol: ezek a cégek az elmúlt kilenc évben összesen 117 milliárd forinttal több profitot hoztak, mint amennyi nyereségük akkor lett volna, ha az iparági átlagos nyereségrátát érik el.
Ráadásul a növekedés szinte folyamatos. A kormányhoz legközelibbnek ítélt vállalkozók cégei az elmúlt kilenc évben a profitjukat átlagosan több mint 16-szorosára növelték, a negyven legnagyobb építőipari cég összprofitjának már több mint a kétharmada náluk van.
A magyar építőipar kimondottan jól teljesít, ennek ellenére amikor a kormány azzal az indoklással döntött különadókról, hogy néhány szektorban nagy az extraprofit, az építőipari cégeket kihagyta a pluszadóra kötelezettek köréből.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja. HVG-portré.