Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
December 30-tól függesztik fel a lapok kiadását, megszűnik a Krónika is.
December végén bezárják a Fidesz-közeli erdélyi magyar nyomtatott sajtó nagy részét – írja a Magyar Hang.
A lap arról számolt be, hogy megszűnik a Krónika, a Székelyhon és a Székely Hírmondó napilapok, a Heti Hirdető heti-, valamint a Nőileg havilap is. Szerda este jelent meg egy közlemény a Székelyhon.ro portálon, amiben azt írták, hogy „a nehéz gazdasági helyzet és annak valószínűsíthetően hosszabb távú fennmaradása arra kényszerít bennünket, hogy a tevékenységeinket átszervezzük az év végéig. A legészszerűbb döntés ebben a helyzetben, hogy 2022. december 30-tól felfüggesztjük a nyomtatott lapok kiadását, a lapterjesztést és kézbesítést, valamint a lapkereskedelmet”.
A Fidesz az elmúlt években kezdte el felvásárolni az erdélyi magyar médiát, Demeter Szilárd nyíltan beszélt arról az Erdélyi Átlátszónak 2018 januárjában, hogy ő lobbizta ki a pénzt a felvásárlásokat intéző Erdélyi Médiatér Egyesületnek. Eddig komoly pénzt pumpáltak az erdélyi médiába, 2021-ben az Átlátszó azt írta, hogy három és fél év alatt, tavaly június végéig 7,45 milliárd forint támogatást kapott a magyar kormánytól az egyesület.
A Magyar Hang szerint az utóbbi hetekben-hónapokban a szakmán belül olyan hírek röppentek fel, hogy akadozik a Budapestről megígért támogatás.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja. HVG-portré.