szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Orbán Áron legutóbb akkor jelent meg a hírekben, amikor bekerült a Norbi Update Lowcarb Zrt. igazgatóságába.

Orbán Áron nyíltan felvállalja, hogy köze van a Multi Shoot Zrt. fegyverkereskedő társasághoz – írja az mfor.hu. Ugyanis október 25-től kezdődően a miniszterelnök 14 évvel fiatalabb öccse lett a vállalat vezérigazgatója Bóka József helyett, aki a cégbíróságra benyújtott dokumentumok alapján lemondott a tisztségéről. A cég "bármilyen hadieszköz forgalmazására engedéllyel rendelkezik, kivételek közé tartoznak a vegyi és atomfegyverek" – derül ki a honlapjukról.

Orbán Áron eddig kevésbé jelent meg a hírekben, legutóbb akkor, amikor bekerült a Norbi Update Lowcarb Zrt. igazgatóságába. A közösségi médiás oldala alapján azonban a fegyverek világát is nagyon közel érzett magához – mutatott rá a Direkt36 pár hónappal ezelőtt megjelent cikke: a Multi Shoot Zrt.-re már korábban is sajátjaként hivatkozott, de a cégkivonat alapján ekkor még nem vállalt szerepet a cég működtetésében.

A Multi Shoot Zrt. működteti a dunakeszi, Global Arms Hungary fegyverboltot, ahol sörétes, golyós, maroklőfegyverek mellett lőszereket, valamint taktikai és túraruházatot is árulnak. A cég egyébként egy nőgyógyász, Tűzkő Nándor tulajdonában áll, aki több állami tulajdonú meddőségi centrum felügyelőbizottságának is a tagja.

Ám nem ez volt az egyetlen cég, mellyel kapcsolatban láthatóvá tette érintettségét Orbán Áron: a vezérigazgatói kinevezés után hetekkel ugyanis megvásárolta egy másik társaság 100 százalékos tulajdonjogát is. A Circle of Devils Kft. egészen addig a már említett Multi Shoot Zrt. tulajdonában volt, ennek lett az egyedüli tulajdonosa és ügyvezetője november 7-étől Orbán Áron – írja az mfor.hu.

A céget 1993-ban alapították és fő tevékenységi köre egyéb máshova nem sorolható új áru kereskedelme. Bár ez meglehetősen homályos, abból kiindulva, hogy Orbán Áronnak van egy Horvátországban bejegyzett Circles of Angels and Devils d.o.o nevű cége, mely az Update Nivo nevű horvátországi Update-boltot Csáktornyán üzemelteti, joggal feltételezhető, hogy a magyarországi nagyon hasonló nevű társaság is az Update-termékek forgalmazásával állhat kapcsolatban.

A pénzügyeit illetően egyébként nem a legszebben muzsikáló társaság: az elmúlt években csak minimális, néhány tízezer forintos nyereséget tudott elérni a 15-25 millió forint közötti bevételeiből. Ezt a trendet a 2021-es év törte meg, akkor a 22,6 milliós forgalomból 3,4 millió forintos veszteség lett a végén.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!