Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Kevesebb magyarnak van most dollárban mérve milliós vagyona, mint egy évvel korábban, de a következő években a már most is vagyonosok még gazdagabbak lehetnek.
31 884 magyar ember tudhatott magának tavaly legalább egymillió dolláros, vagyis éves középárfolyamon 309 millió forintos vagyont – vette észre a Portfolio a Knight Frank vagyoni felmérésében. Ez 4,5 százalékos csökkenést jelent 2021-hez képest.
Van viszont a listának egy olyan részlete, ahol Magyarország világelső: itt várják azt, hogy 2027-re a legnagyobb arányban, 74 százalékkal nőni fog a minimum 30 millió dolláros, azaz közel 10,5 milliárd forintos vagyonnal rendelkezők aránya, őket hívja az elemzés ultragazdagoknak.
Hogy ezt a becslést pontosan mire alapozzák, az nem derül ki egyértelműen, egy fontos szempont viszont biztosan akad: most másokhoz képest elég kevés magyarnak van ekkora vagyona, vagyis van honnan növekedni. Hasonló lehet a helyzet Törökországban és Lengyelországban is – a listán ez a két ország követ minket.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el vagy távoznak.
15–9-re nyertek a mieink.
Már így is Magyarországé az elmúlt 10 év legdurvább drágulása az EU-ban.