Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Tőzsdére megy a Birkenstock.
A német lábbeligyártó a tervek szerint 46 dollárért kínálná részvényeit a tőzsdére menetel során, ami, ha bejön, 8,6 milliárd dolláros céggé teheti a Birkenstockot.
Ez mai árfolyamon 3 142 ezer milliárd forint, plusz az apró.
A Reuters szerint ez a vágya a cégnek egyáltalán nem elérhetetlen, sőt: elemzőkre hivatkozva arról írnak, hogy még visszafogott is az árazás, a nagy érdeklődés miatt akár a 49 dolláros részvényárat is megcélozhatták volna. Ez segítheti a tőzsdérelépés során a céget is, hiszen így sokan gondolhatják úgy, hogy a cég értéke magasabb az általuk elvárt árnál, aminek következtében a bevezetés után akár rögtön emelkedhet is az árfolyam – tette hozzá a CNN.
A Birkenstockot amúgy 1774-ben alapította a németországi Langen-Bergheimben Johannes Birkenstock és öccse, Johann Adam Birkenstock, akik mindketten cipészek voltak. A Birkenstock család az alapítást követően hat generáción át vezette a vállalkozást. A cég 2021 óta a Bernard Arnault francia milliárdos cége, a Louis Vuitton Moet Hennessy (LVMH) által támogatott L Catterton magántőkecsoport tulajdonában van, amely a tőzsdei bevezetés után is 82,8 százalékos részesedéssel fog rendelkezni.
A márkának korábban volt egy jó korszaka, majd kicsit visszaesett a népszerűsége, az utóbbi időben pedig arra törekedett, hogy a modellek és hírességek által viselt divatos darabként pozicionálja magát. Nem is csoda, hogy a Margot Robbie által alakított Barbie az idén nyáron bemutatott film utolsó jelenetében egy rózsaszín Birkenstockot viselt.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.