Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
A gazdaság helyzetének javulását várják sokan, de eközben a cégvezetők egyre inkább új áremelésekről gondolkoznak.
A novemberi elbizonytalanodás után decemberben érezhetően javult a fogyasztói bizalmi index – derül ki a GKI most kiadott kutatásából. A fogyasztói bizalmi index a +100 és -100 közötti skálán még így is csak -33,6 pontos, de ennél jobb adat utoljára tavaly áprilisban jött ki. Pozitív tartományban legutóbb 2019 decemberében volt a mutató.
Az üzleti bizalmi index -7,9 pontról -6,9-re nőtt, ez idén május óta a legmagasabb szám, de tavaly augusztus óta folyamatosan negatív eredmény jön ki.
A részletes adatokból az is kiderül: az emberek a saját elmúlt egy évi anyagi helyzetüket jobbnak értékelték, mint amikor egy hónapja kérdezték őket, a következő tizenkét hónapra szóló várakozásaik viszont nem változtak. A cégek között a kereskedelemben és az építőiparban mért a GKI számottevő, az iparban pedig enyhe javulást, a szolgáltatásoknál nem változtak a kilátások.
A cégek foglalkoztatási hajlandósága minimálisan javult, az áremelési tervek viszont érezhetően emelkedtek.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja. HVG-portré.