Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Sokkal több adót kellett fizetnie az Aldinak, mint egy évvel korábban, bírságot is elkönyveltek, és az áruikat is jóval drágábban tudták beszerezni, így jött ki az, hogy 2014 óta először veszteséges lett a cég.
9 milliárd 484 millió forint veszteséggel zárta az Aldi Magyarország Élelmiszer Bt. 2023-at a most beadott éves beszámoló szerint.
A nettó árbevétel 417-ről 490 milliárd forintra nőtt meg – ez 17,5 százalékos emelkedés, gyakorlatilag pontosan annyi, amekkora a tavalyi éves infláció volt. De miközben az árbevétel 73 milliárd forinttal magasabb lett, az anyagjellegű kiadások 69, a bérköltségek és járulékok pedig együtt 8,5 milliárd forinttal nőttek. Az eladott áruk beszerzési értéke ugrott meg ezen belül a leginkább, 300-ről 361 milliárd forintra.
Az „egyéb ráfordítások” nevű soron is lett egy 9 milliárd forintos növekedés, ez utóbbiból 4,4 milliárd forintot az indokol, hogy 19,4 helyett 23,8 milliárd forint adót kellett fizetnie a cégnek, ennek nagy részét a különadó jelenti. Emellett bírságként és késedelmi kamatként 3,3 milliárdot be kellett fizetnie, miközben egy évvel korábban ez még egy szinte láthatatlan, 35 millió forintos tétel volt a cég kiadásai között.
Olyan, hogy az Aldi Magyarországon veszteséges legyen, utoljára 2014-ben történt meg.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.