szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Vibe Budapest egyszerre lesz étterem és szórakozóhely, ahol élő zene és varietéműsorok mellett lehet vacsorázni. A volt Sziget-tulaj annyira bízik a projektben, hogy erre alapozza cégcsoportja sikerét.

Hosszú interjút adott a Forbes-nak Gerendai Károly, amelyben a Sziget volt tulajdonosa a terveiről azt mondta:

a Moulin Rouge-t és az Orfeumot idéző, itthon még teljesen ismeretlen műfajú új szórakozóhelyet nyit október végén a fővárosban.

A Vibe Budapest nevű projekt étterem és szórakozóhely lesz, egy a világban már trendi, ám Gerendai szerint itthon még kevésbé kiaknázott műfajban. Itt egyszerre lesznek jó ételek és italok, de közben DJ játszik, sőt élő zene, táncosok és show elemek is lesznek a vacsora közben. Klasszikus táncteret ugyan nem terveznek, de nem fognak rászólni arra sem, aki este rákezd az asztalok között. Nemzetközi példaként az üzletember a Coya, a Zuma, vagy a Sushi Samba nevű nemzetközi láncokban megtapasztalható hangulatot hozza fel.

A show elemek összeállításában a Recirquel társulat vezetőjének javaslatára megkeresték a bogotai cirkusz és varieté vezetőjét, a showt ő fogja kitalálni és betanítani, sőt a táncosok és a jelmezek is Kolumbiából érkeznek majd.

A Vibe-ot a Roosevelt 7/8 irodaház (közismert nevén Spenótház) aljában nyitják meg, 160 ülőhely lesz, a beruházás 800 milliós. Gerendai annyira bízik a Vibe-ban, hogy erre alapozza a cégcsoport sikerét, éves szinten 2 milliárd forintos forgalommal számol.

A Forbes interjújában még szóba kerül, hogy Gerendaiék már külföldön is terjeszkednek, új igazolásuk, Tóth-Harsányi Kornél menedzser/Costes-csoport-társtulajdonos külföldi kapcsolataira alapozva a céget megbízták egy koncepciófejlesztésre és üzemeltetésre. Az Oceaya projekt mögött egy amerikai befektető áll,

nyáron a mediterrán vidéken, télen Abu Dhabiban vagy Dubajban építik majd fel a vízen úszó, elemekből összeszerelhető éttermet és beach klubot.

A cikkben Gerendai kifejti, hogy eddig ugyan éttermei szakmailag sikeresek voltak, üzletileg viszont nem annyira, így most önfenntartóvá akarják alakítani az üzleti modelljüket – Tóth-Harsányit is ezért csábították haza külföldről, aki korábban olyan nemzetközi cégeket is sikeresen megreformált, mint a Hard Rock International-hálózat, vagy a Royal Caribbean International amerikai luxushajó-vállalat.

Gerendai a Forbesnak mondta el azt is, hogy cégcsoportja augusztustól átveszi Magyarország egyetlen vidéki két Michelin-csillagos helye, a tatai Platán üzemeltetését is, egy erre alapított, a Costes-csoport többségi tulajdonában lévő társasággal. A fine dining mellett Gerendai még egy kultikus kifőzdével, egy balatoni gasztrovállalkozással és egy belvárosi bisztróval diverzifikálja portfólióját. Mindezekről és még nagyon sok egyébről részletek a Forbes cikkében, itt.

(Nyitóképünkön a Vibe Budapest belsejének látványterve.)

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!