Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Egy diagnosztikai vállalathoz került Omixon, ami a koronavíris-járvány alatt nőtt nagyra.
A barcelonai székhelyű Werfen bejelentette, hogy befejeződött az Omixon Biocomputing Kft. felvásárlása. A magyar cég egy teljesen készpénzes tranzakció keretében kelt el, a vételár kb. 25 millió dollár volt, ami jelenlegi árfolyamon kb. 9,2 milliárd forint – írja a Forbes.
Az Omixont Bérces Attila alapította 2011-ben, kezdetben genetikai szoftverek fejlesztésével foglalkoztak, de később transzplantációs diagnosztikában alkalmazott újgenerációs szekvenálási (NGS) technológiák fejlesztésére és forgalmazására váltottak.
Miután sikerült kifejleszteniük egy újfajta koronavírus tesztet fejlesztettek ki nagyot nőtt a cég, 2020-ban ennek a terméknek köszönhette 2,5 milliárd forintos árbevételének 35-40 százalékát, később pedig a járványhelyzet miatt kieső árbevételt is teljes mértékben pótolta. 2023-ban a cég árbevétele 1,6 milliárd forint volt.
A Forbes szerint az akvizícióval a Werfen transzplantációs diagnosztikai megoldásainak portfólióját növeli kórházak és klinikai laboratóriumok számára. Központi irodái és technológiai központjai az Egyesült Államokban és Európában találhatók. Eladásaik világszerte meghaladják az évi 2 milliárd dollárt, és több mint 5000 főt foglalkoztatunk.
(Kiemelt képünk csak illusztráció!)
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Hollandok tömegei vesztették el napok alatt életük minden megtakarítását, amikor 1637-ben összeomlott a tulipánpiac – az elrettentő példa évszázadok óta alapja a túltermelésről és a spekulációról megírt elméleteknek. Az egészben annyi a szépséghiba, hogy talán meg sem történt. Vagy legalábbis nem úgy, mint ahogy évszázadokon át hitték.
A választási vereségtől félve játssza ki Orbán Viktor az „ukrán kártyát”. Mi lehet a háttérben, mi jöhet még, és mi történt a szomszédokkal békét teremtő Orbánnal?
Öt újabb kastély sorsáról döntött Lázár János, négy került NER-közeli nagyvállalkozókhoz, egyet a szabolcsi megyei önkormányzatnak adott az Építési és Közlekedési Minisztérium.
Magyarország, Szlovákia és Románia sincs jó helyzetben.