Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Az Európai Unióban felmerült a lehetősége annak, hogy kényszerítenék a kínai cégeket: uniós támogatásokért cserébe adjanak át technológiát az európai vállalkozásoknak.
Az EU két magas rangú tisztviselője is úgy nyilatkozott a Financial Timesnak, hogy új kritériumokat vezetne be az unió a kínai cégekkel szemben. Ahhoz, hogy uniós támogatáshoz jussanak, megkövetelnék tőlük, hogy gyáraik legyenek az EU területén belül, és megosszák a technológiai know-how-t.
A változást már decemberben bevezethetik, amikor kiírják az akkumulátorok fejlesztésére az 1 milliárd eurós pályázatot.
Ugyanakkor, ha beválik, a kísérleti programot más uniós támogatási rendszereknél is bevezethetnék – mondták forrásai az FT-nek.
A lépés hasonló ahhoz, amit Kína is alkalmaz, igaz, annál kisebb léptékű – hívja fel a figyelmet a lap, amely szerint azért lépné meg ezt az EU, hogy megvédje cégeit az olcsóbb, ám egyben környezetszennyezőbb importtól – azaz, mivel az unióban jóval szigorúbbak a környezetvédelmi előírások, mint Ázsiában, így is csökkentenék az ezáltal okozott versenyelőnyét a kínai cégeknek. De mindennek köze lehet ahhoz is, hogy Donald Trump megválasztott amerikai elnök 60 százalékos vámot tervez a kínai árukra. Márpedig, ha ez megvalósul, akkor a kínai áruk Európát lephetnék el – az intézkedés ennek venné elejét.
Az Európai Bizottság egyelőre nem reagált a lap megkeresésére.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Egy akvizíció során a vételár mellett az adózási következményeket is hasznos számba venni a tranzakció tervezésekor.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Öt évtizede Steven Spielberg A cápával megteremtette, két évre rá barátja, George Lucas a Csillagok háborújával megerősítette a nyári bombasiker intézményét. A vakáció idején korábban olyan filmeket mutattak be, amelyektől nem vártak kirobbanó eredményt.
A napokban az orosz közlekedési miniszter is így járt, majd néhány órával később holtan találták meg az autójában.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?