Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Vannak, akik akkor is nagyot nyernek a szerencsejátékon, ha nem húzzák ki a számaikat.
Kilenc év alatt összesen 22,41 milliárd forint támogatást osztott ki a Szerencsejáték Zrt. – írta meg a 24.hu azokból az adatokból, amelyeket az MSZP perelt ki.
A legtöbb pénzt, több részletben összesen 3 milliárd forintot a Magyar Turisztikai Szövetség Alapítvány kapta, a listán a második pedig Havasi Balázs zongorista Symphonic Concert Management Kft-je, nyolc részletben 697 millió forinttal.
De az, hogy koncertre adnak támogatást, legalább látható eredményt hoz. A Szövetség a Nemzetért Alapítvány – ha valaki emlékszik még a 2002-ben meghirdetett polgári körökre, azoknak a fenntartását ez végzi – 440 millió forinthoz jutott, a Békemeneteket szervező Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány pedig 289,5 millió forint támogatást kapott.
Nagyot lehetett kaszálni az „öreg zenész, aki negyven éve még nagyot alkotott, majd a pályája alkonyán rájött, hogy lelkes orbánista” kategóriában is: Pataky Attila cége, a P. Management 378 millió forinttal befért a tíz legnagyobb nyertes közé, a Rózsa Records Kft. pedig, amely Demjén Ferenc menedzserének vállalata, 449 millió forint közpénzhez jutott.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Érdemi megtakarítást lehet elérni megfizethető, régi ingatlanban is alkalmazható okoseszközökkel. A csúcs a mindent integráló rendszer, bár ez inkább új otthonoknál célszerűbb.