Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az ügy hátterében az áll, hogy a légitársaság pert vesztett egy spanyol szakszervezettel szemben, amelyik egy korábbi bérrendezési megállapodást támadott meg.
Az ír Ryanair légitársaság felszólította több spanyolországi légiutas-kísérőjét, hogy fizesse vissza azt az esetenként több mint 3000 euróra (1,2 millió forint) rúgó összeget, amit a társaság tavaly ősz óta béremelésként kifizetett nekik – írja a Reuters.
A spanyol legfelsőbb bíróság márciusban hozott döntésében érvénytelenítette a CCOO szakszervezet és a Ryanair között tavaly létrejött megállapodást, miután azt egy rivális szakszervezet, a USO a bíróságon megtámadta.
A megállapodás ugyanakkor általában vonatkozott a légiutas-kísérőkre, így érintette azokat is, akik az USO tagjai. A Ryanair tőlük követeli vissza a béremelésként kifizetett összeget, amit csak abban az esetben tarthatnak meg, ha otthagyják a céggel perben álló szakszervezetet, és átigazolnak a CCOO-hoz.
A spanyol alkalmazottaknak küldött levelet szignózó HR-tisztviselő nem válaszolt a hírügynökség megkeresésére, míg a Ryanair szóvivője annyit közölt az ügyről, hogy ők csupán igyekeznek megfelelni a bíróság által hozott ítélet rendelkezéseinek.
Az egyik retorzióktól tartó, ezért névtelenséget kérő munkavállaló azt állította a Reutersnek, hogy tőle a légitársaság 3857 eurót (kb. 1,5 millió forint) követelt vissza, amit a havi fizetéséből fognak levonni részletekben.
Állítása szerint a fizetése leginkább a repüléssel töltött órák számától függ, de általában a spanyol minimálbér környékén mozog, ami 1184 euró (kb. 477 ezer forint).
A Ryanair és más fapados légitársaságok hatalmas piaci részesedést szereztek a régióban azzal, hogy az utasok számára a legalacsonyabb árakat szabták meg, amit minimális szolgáltatásokkal és a hagyományos légitársaságoknál jóval alacsonyabb fizetésekkel tudnak fenntartani.
A Ryanair dolgozói Európa-szerte többször is sztrájkba léptek az elmúlt években, magasabb béreket és jobb munkakörülményeket követelve.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.