Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Két nap telt el a Malév leállása óta, s a Budapest Airport elérkezettnek látta az időt, hogy biztosítson mindenkit:...
Két nap telt el a Malév leállása óta, s a Budapest Airport elérkezettnek látta az időt, hogy biztosítson mindenkit: optimistán tekint a jövőbe. Erre valóban nagy szükség van, forgalmának mintegy 40 százalékát vesztette el a reptér a Malév kiesésével. A közlemény szerint már megkezdték a 2012-es tervek átdolgozását, de a cél változatlanul az, hogy a régió legjobb repterévé váljon a budapesti.
Ami a közleményben benne van és érdekes: a reptér felkéri a magyar hatóságokat, hogy azokon az unión kívüli útvonalakon, melyeken a Malév kétoldalú kijelölés alapján repült, jelöljön ki helyette másik céget, "például a Wizz Airt". Pedig ez nagyon érzékeny pont. A Malévben kábé annyi érték volt, hogy kijelölése volt ezekre az útvonalakra, ha ezt odaadják például a Wizznek, azzal elismerik, hogy nem lesz itt semmilyen új zöldmezős nemzetiszerű légitársaság. Márpedig Orbán Viktor még péntek reggel is erről beszélt, meg Völlner államtitkár is aznap délután.
A közlemény másik érdekessége, hogy egy szóval sem említi a Ryanair által bejelentett bázisnyitást, mely milliószám hozhatna utast Budapestre. Csak azt az 5 új útvonalat említik az ír fapadossal kapcsolatban, melyeket korábban bejelentett. Ezek szerint hiába árulja már a Ryanair 10 euróért a pesti jegyeket, a reptér sem bízik abban túlságosan, hogy ezek a járatok el is indulnak.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.