Donald Trump: Lebombázott az USA három iráni atomlétesítményt
Az amerikai elnök békekötésre szólította fel a teheráni vezetést, ellenkező esetben sokkal nagyobb támadást helyezett kilátásba.
E heti ajánlatunkban ott van A miskolci boniésklájd, amely megtörtént eseményen alapszik, mégis fikció. Igazi különlegesség a Hoffman története és Csajkovszkij zenéje alapján készült Diótörő jégbalett. A 20 éves Ghymes együttes december 26-án és 27-én lép föl a Budapest Kongresszusi Központban.
Film
A miskolci boniésklájd
A film Novák Tünde Miskolci Bonnie és Clyde című, 2001-ben, a Magvető Kiadónál megjelent naplóregényének adaptációja. Az elsőkötetes szépírók számára létrehozott Bródy Sándor Alapítvány a könyvet 2001-ben Bródy-díjra jelölte. A regény 2004-ben Szerbia Montenegróban is megjelenik.
A film nem lineárisan meséli el Lili történetét. A két különböző idősíkban játszódó, összefonódó történetből nem akciófilm bontakozik ki, hanem egy lány felnőtté válása az ezredforduló Magyarországán.
A film megtörtént eseményen alapszik, mégis eltér a valóságtól: fikció.
Novák Tünde jelenleg tizenegy éves fegyházbüntetését tölti a Kalocsai Női Börtönben. Társa, Fekete László, 2000 júliusában, előzetes letartóztatása alatt öngyilkos lett.
Színes magyar játékfilm, 93 perc, 2004
Rendező: Deák Krisztina
Szereplők: Ráczkevy Ildikó, Hámori Gabriella, Csomós Mari
Világszám!
Bár ez Koltai Róbert hatodik nagyjátékfilmje, sok tekintetben mégis az első. Nem saját történetét meséli el a rendező, hanem itt Horváth Péter íróval és Dés
Rutkai Bori képzőművész és a Specko Jedno zenekar szövegíró-énekesnője, a XXI. század Budapestjének “sanzon dívája”. Bori eltelt éveit összegzendő, a repertoár dalait most egy hangjátékba szőtte bele; a vetítővásznon pedig festményei, fotói és mozgóképes anyagai illusztrálják a Szikra Park-i történeteket. A zenés jelenetek az álom szerkezete szerint lazán, asszociatív módon következnek egymásból. Mesetöredékek, kihűlt slágerek, sosemvolt emlékművek, és kedves demonstrációk helyszíne ez a bizonyos Szikra Park. Üzenetek, dalok, események a Szikra Parkból - képes hangjáték
Trafó Nagyterem, 2004. december 28. 20:00
Krétakör beszélgetések
A Krétakör színház a két ünnep között minden FEKETEország előadás után, este 22 órától közéleti beszélgetéseket rendez az előadások helyszínén, a Millenáris Teátrumban. A FEKETEország groteszk, kíméletlen "látlelet" hazánk aktuális állapotáról, ígyhát nem csoda, hogy a beszélgetések is ezeket az állapotokat boncolgatják.
December 27: „Az írástudók árulása”?;Beszélgetés az értelmiség politika-, és társadalomformáló szerepéről, az értelmes és konstruktív közbeszéd esélyeiről.
A beszélgetést vezeti: Baló György
December 28: „Pest megér egy estet!”
A Szeretem Budapestet Mozgalom és a Krétakör közös esztrádműsora,
építészeti kalandozás zenés számokkal, irodalommal a Krétakör színészeinek előadásában. Az est házigazdái: Bojár Iván András, az Oktogon főszerkesztője és Schilling Árpád, a Krétakör rendezője
December 29. „Buzi-e vagy?” (Sickratman)
Az előítélet eredetéről és természetéről –lélektani, társadalomtudományi és nyelvészeti megközelítések. Kísérlet, játék, beszélgetés. Résztvevők: Illés Anikó (pszichológus), Dessewffy Tibor (közíró, szociológus, Kálmán László (nyelvészprofesszor), Orsós László Jakab (közíró)
Házigazda: Merényi Anna, dramaturg
Kiállítás
Átutazók - Pillanatképek Európa nagyvárosaiból
A fotókiállításon a Mosoly Alapítvány és a Kontakt Fotóművészeti Kurzusok által szervezett fotótanfolyam legtehetségesebb résztvevőinek művei tekinthetők meg. Az alkotók egy programsorozat keretében Európa nagyvárosain átutazva készítenek pillanatképeket a városi életről. A tárlaton látható képeket a program első állomásán, Milánóban készítették.
A kiállítás megtekinthető: 2004. december 18. - 2005. január 16.
Millenáris Park, C épület - Aula
Modern Magyarok
A Modern Magyar Képtár kiállításának első terme a nagybányaiak és Mednyánszky László műveit, míg második terme a 19-20. századforduló stílusteremtő egyéniségei közül Rippl-Rónai, Gulácsy, valamint Nagy Balogh és Koszta képeit mutatja be. De további termekben láthatók még olyan művészek alkotásai, mint Derkovits, Szőnyi, Korniss, Moholy Nagy, Czóbel.
A Káptalan utcai kiállítások legjelentősebb művei közt említhetők: Rippl-Rónai József Alkony egy intim szobában (1892), Gulácsy Lajos Az Ópiumszívó álma (1913-18), Berény Róbert Cilinderes önarckép (1907), Galimberti Sándor Amszterdam (1914-15), Korniss Dezső Kántálók (1946).
Modern Magyar Képtár, Pécs, Káptalan utca 4
Nyitva keddtől szombatig: 10-16 óráig
Koncert
20 éves a Ghymes
A Budapest Kongresszusi Központ ad otthont a 20 éves Ghymes együttes immár hagyományosnak számító karácsonyi koncertjének. A december 26-án és 27-én hallható előadás a zenekar november végén megjelenő új albumának lemezbemutató koncertje is egyben.
A „Ghymes zene” magyar, valamint közép- és kelet-európai népzenei gyökerekből táplálkozik. Ars poeticája a muzsika egyetemessége. A Héjavarázs című, nyolcadik Ghymes-album 2002 novemberében jelent meg az EMI kiadásában, s alig három hónap alatt platinalemez lett.
Az új dalok mellett természetesen hallhatóak lesznek a régi slágerek is. A Ghymes jubileumi karácsonyi koncertjének vendégei: Matáv Szimfonikus Zenekar Ligeti András vezényletével, Ónodi Eszter, Hobo és Kiss Bernadett.
Budapest Kongresszusi Központ, december 26-27
Az amerikai elnök békekötésre szólította fel a teheráni vezetést, ellenkező esetben sokkal nagyobb támadást helyezett kilátásba.
Azokat, akik csak a Stranger Thingsből ismerik, összezavarná, hogy miket művelt a karrierje kezdetén Paul Reiser. Korábbi rajongóit például azzal lepte meg, hogy feltűnt az Aliens gonoszaként. A veterán komikussal pályafutása cikkcakkjairól, Jerry Seinfeldről, Lisa Kudrow-ról és Eddie Murphyről is beszélgettünk. És arról is, miért tartotta hülyeségnek a Jóbarátokat.
A Tisza Párt elnöke legújabb bejegyzésében kifejezetten a fideszeseket szólította meg.