Törölték a rejtélyes fiatal párt a Facebookról

A Facebook csapata úgy döntött, hogy a közösségi oldalon nincs helye két „történelmi” profilnak, melyet a renói Nevada Egyetem tanára hozott létre a már elhunyt Joe McDonald és Leola Lewis részére. A történet viszont itt nem ér véget.

  • hvg.hu hvg.hu
Törölték a rejtélyes fiatal párt a Facebookról

A Facebook szerdán törölt két profilt, mely már két, évtizedek óta nem élő személyről készült. Ahogy arról korábban írtunk, a renói Nevadai Egyetem tanára, Donnelyn Curtis két fiktív Facebook-profilt hozott létre, egyet Joe McDonald, egyet pedig Leola Lewis nevében. Az volt a célja, hogy ily módon felkeltse diákjai érdeklődését a történelem iránt, és testközelbe hozza, szinte kézzelfoghatóvá tegye a múltat.

McDonald és Lewis egyébként létezett: a fiatalok egy párt alkottak, és az 1910-es években a renói egyetemen tanultak. Curtis által két éve létrehozott Facebook-profiljuk semmiben sem tért el egy mai felhasználó adatlapjától: kiderült, hogy milyen zeneszerzőket, olvasmányokat kedveltek, illetve az is, hogy „kapcsolatban álltak” egymással.

A két profilt szerdán törölték
facebook.com

A különös pár történetét pár hete kapta fel a média, és ahogy bővült a profiljuk, úgy nőtt a népszerűségük. A profilok létrehozója viszont azzal, hogy nem létező személyek nevében „dolgozott”, megszegte a regisztrációs alapszabályt, miszerint nem hozhat létre más nevében - az illető beleegyezése nélkül - adatlapot. Mivel Lewis és MCDonald évtizedek óta halott, Curtis a pár unokájának jóváhagyását kérte a projekthez. Ez viszont nem volt szabályos, így a profiloknak el kellett tűnniük.

A történet viszont itt nem ér véget: 10 órája ismét megtalálható a közösségi oldalon Joe McDonald adatlapja - melyen közszereplőként lett feltüntetve -, 22 frissen feltöltött fényképpel. Ahogy az az üzenőfalán is olvasható, Leola is új profilt kapott.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?