Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Összefirkálták a londoni Tate Modern múzeumban kiállított, ötvenes években született Mark Rothko-festménysorozat egyik darabját.
Vandál csúfította el Mark Rothko amerikai művész egy értékes, nagyméretű festményét a londoni Tate Modern múzeumban vasárnap. Az ügyben rendőrségi vizsgálat indult. Az ötvenes évek végén készült Seagram-sorozat részét képező alkotására egy látogató fekete festékbe mártott ecsettel szavakat mázolt - közölte a múzeum szóvivője.
A megrongált festményről egy helyszínen tartózkodó szemtanú felvételt készített, amelyet feltett a Twitterre. A mű sarkára írt szavak között a "Vladimir" név olvasható, valamint "a yellowizmus potenciális darabja". (A yellowizmus a Vladimir Umantes és Marcin Lodyga nevével jegyzett online kiáltvány szerint egy művészeti mozgalom.)
A szemtanú leírása szerint a rongáló ült egy darabig a kép előtt, aztán nyugodtan odasétált, és rámázolt valamit, majd gyorsan távozott. "Szürreális" - fogalmazott bejegyzésében. Az évente ötmillió látogatót fogadó múzeumot az incidenst követően rövid időre bezárták.
Nem ez az első alkalom, hogy a Tate egy kiállított műalkotása veszélybe került: 2000-ben két kínai performance művész megkísérelte levizelni Marcel Duchamp egy szobrát, a Fountain címűt.
Az 1970-ben elhunyt Rothko nagyméretű, absztrakt színfoltokat ábrázoló képeivel lett híres. Az elcsúfított alkotás annak a híres Seagram-sorozatnak a darabja, amely eredetileg a New York-i Four Seasons étterem megrendelésére készült. A művész azonban meggondolta magát, és galériáknak - köztük a Tate-nek - ajándékozta a munkákat. A festmények születéséről és sorsáról John Logan írt Tony-díjas drámát Red címmel. Rothko Narancs, vörös, sárga című képe idén egy New York-i árverésen csaknem 87 millió dollárért kelt el.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
Az ellenzéki politikus szerint ha a Tiszának kétharmada lenne, akkor Rogánt, Schadlt, Völnert, a Matolcsy-kör tagjait, és mindenkit, aki a magyaroktól lopott, bilincsben vinnék el.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.