Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Csaknem 1,3 millió dollár, vagyis az előzetesen becsült érték fele folyt be csütörtökön azon a New York-i árverésen, ahol Pierre-Auguste Renoir francia festőművész személyes tárgyai kerültek kalapács alá.
A 143 tétel között volt a Vénusz római istennőt ábrázoló Grande Venus Victorieuse nevű szobor, amelyet Renoir 1914-1915-ben készített. Árát előzetesen 900 ezer-egymillió dollárra becsülték, de végül 545 ezer dollárért, vagyis körülbelül 120 millió forintért kelt el.
Az aukciót szervező Heritage Auctions beszámolója szerint az impresszionista mester pöttyös sálja 3 ezer 750 dollárt ért egy gyűjtőnek, szemüvegét 6 ezer 250 dollárért vitték el, cigarettatárcáját pedig másfél ezer dollárért.
Az árverés egyik fénypontja az a kép volt, amit 1919-ben bekövetkezett halála előtt utoljára festett: az erdei szalonkákat ábrázoló Les Bécasse vásárlója 125 ezer dollárt (27 millió forintot) fizetett ki a műért.
A kalapács alá került értékes gyűjteményben Renoir számos dokumentuma, személyes levelezése is szerepelt. A Heritage Augtions hárommillió dolláros bevételt várt az árveréstől előzetesen.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.