Drogmámorában meglátta Istent Paul McCartney

Paul McCartney először beszélt arról, hogy a beatleses aranyidőkben ő is fogyasztott bizonyos pszichedelikus szereket. Elmondása szerint a DMT nevű hallucinogén vezette el őt Istenhez.

  • hvg.hu hvg.hu
Drogmámorában meglátta Istent Paul McCartney

Állítólag ő volt az egyetlen Beatles-tag, aki nem annyira rajongott a tudatmódosító szerekért, és eddig az énekes soha nem is beszélt egykori pszichedelikus élményeiről. Most azonban a 76 éves McCartney elmesélte, hogy egy alkalommal a drognak köszönhetően megpillanthatta "Istent". A Guardian idézi a Sunday Times interjúját, amelyben McCartney nyíltan beszél a spiritualitásra való fogékonyságáról, és azt is elmondja, hogy a DMT (dimetiltriptamin) nevű erős hallucinogén elfogyasztásakor tapasztalta meg a különös élményt. A DMT nevű kábítószer a 60-as években lett népszerű drog, gyorsabban hatott ugyanis a hozzá hasonló LSD-nél vagy a gombánál.

"Azonnal a szófába préselődtünk. És megláttam Istent, ezt a hatalmas dolgot, alázatos lettem" – idézi fel az élményt, és hozzáteszi, hogy a drogot társaságban fogyasztotta el, többek között Robert Fraser galériatulajdonos és műkereskedő is ott volt vele.

Óriási volt. Egy masszív fal, amelynek nem láttam a tetejét, és én az aljánál voltam. Bárki azt mondaná, hogy ez csak a drog miatt van, ez hallucináció, de Robert és én is azt kérdeztük egymástól: láttad ezt? Úgy éreztük, hogy valami magasztos dolgot láttunk.

Az interjúban az egykori Beatle beszél a jelenlegi munkáiról is, többek között arról, hogy most éppen az idei Szigeten is fellépett rapperrel, Stormzyval dolgozik együtt. Stormzy állítása szerint tanácsot kért tőle, mire Paul McCartney zongoraleckét adott neki.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?