Schmidt Mária wellness-szállókban képezné tovább a történelemtanárokat 1956-ról

A továbbképzés fejenként 200 ezer forintba kerül majd.

  • hvg.hu hvg.hu
Schmidt Mária wellness-szállókban képezné tovább a történelemtanárokat 1956-ról

A Schmidt Mária főigazgató vezette Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítvány nettó egymilliárd forintot ajánlott fel az „1956-os forradalom és szabadságharc emlékévhez kapcsolódóan pedagógus továbbképzési szolgáltatás és kapcsolódó szolgáltatások” nevű projektre, írja a Népszava az uniós közbeszerzési értesítőre hivatkozva.

A pályázaton egyedüli jelentkezőként a Prekog Alfa Kft. győzött, és ötezer fő továbbképzését vállalta. Ami a költségvetési részleteket illeti: a tanárok továbbképzését fejenként 112 ezer forintért vállalták, résztvevőnként 33 ezer forintba kerül a képzési helyszín és a szállás biztosítása, valamint 30 ezer forintba az étkezés. Emellett összesen 39,5 millió forintba kerül az, hogy a résztvevők filmen készítsenek el 4 mintaórát, és hogy a Prekog magáról a továbbképzésről is egy werkfilmet forgasson.

A győztes a pályázat elnyeréséről a honlapján azt írja:

„A képzéssorozat az 1956-os emlékév fontos eseménye volt, s mivel sokan jelezték, hogy korábban nem állt módjukban részt venni rajta, a Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítvány által biztosított forrásoknak köszönhetően a képzést újra meghirdethetjük a résztvevők számára ingyenes formában. A képzés helyszínei kellemes és tanulásra alkalmas konferencia- és wellness-szállodák az ország több pontján, a résztvevőt azonban nem terheli költség a képzéshez kapcsolódó étkezés és szállás tekintetében sem.”

A Prekog Alfa már el is kezdte a program megvalósítását, a Népszava szerint ezt bizonyítja, hogy a Balaton-környéki, ceglédi vagy éppen mezőkövesdi szállodákban meghirdetett képzések közel fele már be is telt.

Még több kultúra a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

Átlátnak és átnéznek Magyarországon – elégett a bizalmi tőkénk a diplomácia színpadán

Átlátnak és átnéznek Magyarországon – elégett a bizalmi tőkénk a diplomácia színpadán

Hiába próbálja magát a kormány nemzetközi tényezőnek bemutatni, 15 év dúlás után hatalmas feladat lesz újjáépíteni Magyarország tekintélyét a diplomáciában – mondja Hegedűs Dániel, a German Marshall Fund regionális igazgatója. Mi várható 2026 áprilisáig? Mi lenne a legveszélyesebb forgatókönyv a kormányváltás szempontjából? Mi lehet Amerika szerepe a Fidesz választási eredményében?