Al Pacino megmagyarázta az Oscar-gála egyik legkínosabb pillanatát
A legjobb film díjazottját úgy jelentette be, hogy meg sem említette a többi jelöltet. Most elmondta, miért.
hvg.hu
A vásárnapi Oscar-gála szokatlanul gyorsan lezajlott, de a pörgős menetrend sem indokolta, hogy az este fénypontjának pillanatában ne hangozzanak el a legjobb film kategória jelöltjei. Pedig pont ez történt, a győztest bejelentő Al Pacino mindössze annyit mondott: „Úgy látom, az Oppenheimer nyert”. A suta bejelentés nagyon sok kritikát kapott az interneten.
Al Pacino most közleményben magyarázta el, hogy az epizód talán sértőnek és bántónak tűnhetett, de valójában szándékos volt, ugyanis a producerek döntöttek úgy, hogy ne mondja el újra a kategória tíz jelöltjét, hiszen a ceremónia során már külön-külön kiemelték őket.
„Megtiszteltetés volt számomra, hogy részese lehettem az estének, és úgy döntöttem, hogy követem azt az irányt, amelyet meghatároztak a díj átadására. Tisztában vagyok vele, hogy a jelölés hatalmas mérföldkő, valamint azzal is, hogy sértő és bántó, ha ezt nem ismerik el teljes mértékben” – írta Al Pacino, hozzátéve, hogy mélyen együttérez azokkal, akiket ez a mulasztás megkárosított, ezért érezte szükségesnek, hogy kiadja ezt a nyilatkozatot.
A vasárnapi Oscar-gála nagy nyertese volt az Oppenheimer, a ceremóniáról itt olvashatja az összefoglalónkat:
Pofonok és egyéb váratlan események nélkül, és megdöbbentően gyorsan zajlott le az idei Oscar-gála, amelyen kíméletlen egyértelműséggel dőlt el a Barbie és az Oppenheimer csatája. Billie Eilish rekordot döntött, és bár lett volna rá esély, ezúttal nem írt történelmet az Amerikai Filmakadémia.
Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?
Tovább dagad az Epstein-botrány, újabb (korábbi) elnök érintettségéről ír a sajtó, miközben az amerikai igazságügyi hivatal felvette a kapcsolatot a börtönben ülő Ghislaine Maxwellel.
A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története is mutatja, egyik pillanatról a másikra megváltozhat valakinek az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Arra is keresem a választ, hogy érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon. Kiderült, hogy titokban két buli zajlik egymás mellett. Földes András elsőtusványozó riportja, kormányzati divat-összefoglalóval.