Négyméteres kerítés, tüntető taxisok és rezsiharc a hét képein
Miközben forulat állhat be a rezsiharcba, a kormány továbbra is a bevándorlásellenes kampánnyal próbálja megállítani népszerűségvesztését: kerítést emelnének a magyar-szerb határon. Az Egyesült Államokban kilenc embert mészárolt le egy 21 éves fiú egy metodista templomban. Képes összeállításunk a hét fontosabb eseményiből.
Ahol isten ajándékának tartották az idegeneket
Már-már szitokszóvá vált az utóbbi hónapokban a 2,5 milliós Koszovó neve, ahonnan ezrek indultak el (és indulnak ma is) a jobb élet reményében Nyugat-Európába – jobbára Magyarországon keresztül. A 2008 óta független országban kétségtelenül nagyon gyorsan bővül a lakosság, az ott élők fele 27 éven aluli, a gazdaság és a munkahelyek számának gyarapodása azonban messze nem tartja ezt az ütemet. Fotógalériánk Európa legfiatalabb országába visz el – úgy ezer kilométerre "Európától".
Áttörték a török határt a szíriai menekültek
A szíriai kurd harcosok és az Iszlám Állam szélsőséges iszlamista szervezet fegyveresei között, a török határhoz közeli Tal-Abjadban vívott harcok miatt néhány nap alatt csaknem 13 ezren menekültek Törökországba. Egy török illetékes az AFP francia hírügynökségnek múlt héten úgy nyilatkozott, hogy csak szerdán több mint 6600 szír menekültet fogadtak. Numan Kurtulmus török miniszterelnök-helyettes aznap este bejelentette, hogy az újabb menekültáradattal szembesülő Törökország helyenként lezárja a Szíriával közös határátkelőit, hogy elejét vegye egy humanitárius tragédiának. Kurtulmus egyúttal ostorozta az európai országokat, amelyeket azzal vádolt, hogy nem veszik ki a részüket megfelelő arányban a szíriai menekültek elhelyezéséből. A határon várakozó menekülteket a török katonák és határőrök vízágyúkkal és figyelmeztető lövésekkel próbálták visszatartani, vasárnap azonban a háborús övezetből szabadulni próbáló emberek áttörték a határ kerítését. Eddig több mint 1,8 millió szíriai és 200 ezer iraki állampolgár keresett menedéket Törökországban a szomszédos országokban dúló háborúk elől.
Magyar szalámi, magyar demizson, magyar hagyma a Világkiállításon
A 34. alkalommal megrendezett világkiállításon száznegyvennégy ország mutatkozik be saját pavilonnal, amelyre a szervezők május elsejétől az október 31-i zárásig 20 millió látogatót várnak. A milánói világkiállításon rekordnak számító 54 országpavilon épült, mintegy másfél kilométer hosszú főutcáját 32 sugárút keresztezi.
Így érettségiztek ti
A magyarral és a matematikával elkezdődött az érettségi, amely a történelemmel és a nyelvekkel folytatódik majd. A magyar érettségi idei feladatait a diákok és a tanárok nehéznek ítélték, azt mondták, büszke lehet magára, aki jelest szerez. A keddi matematika feladatsor is nehezebb volt, mint amilyenre többen számítottak. Fotósunk körbenézett az izguló vizsgázók között.
Tragédia, tüntetés, bukás és békesség
Esővizet isznak a menekültek, 69 éves az Olasz Köztársaság, a FIFA-elnök úgy húzott el, mint Emirates-gép a Hold előtt, a Budai Várban népviseleteket mutattak be, és kiderült, alkotmányellenes az állami földvagyonról szóló törvény - képes összefoglaló a hét fontosabb eseményeiről.
Kolbászok, pártok, május elseje
Sör, majális, kolbászok, lazítás - és persze a pártok elmaradhatatlan rendezvényei. A PM majáliskor is bevetette az alapjövedelmet: az alapjövedelem bevezetése méltóságot ad azoknak, akiknek nem jut munka - vallja a párt szóvivője. A DK már az előrehozott választások utáni programján dolgozik, és kormányra kerülésük után az ''elfelejtett kétharmadnak'' akarnak igazságot adni - mondta a párt elnöke beszédében. Az MSZP rendezvényén délután kettőkor Tóbiás József, később Kunhalmi Ágnes beszélt. Thürmer Gyula, a Munkáspárt elnöke a milliárdos vagyonok egyszeri, 40 százalékos megadóztatását, legalább 200 ezer forintos minimálbért követelte beszédében. A Jobbik rendezvényén Vona Gábor ismertette a párt terveit a tapolcai választási győzelem után.