Menekültáradat és bezáró Jégbüfé a hét képein
Menekülttragédia Ausztriában, tömegek a határnál, könnygáz Röszkénél, újabb zuhanás a kínai tőzsdén és az első nyugati koncert Észak-Koreában, bezár a Jégbüfé. Ha lemaradt a hét legfontosabb híreiről, most bepótolhatja - íme a hét eseményei képekben.
Felhevült testekre csapott le a vihar a Balaton Soundon
Senkit nem ért váratlanul a vihar a Balaton Soundon: a legtöbben be se mentek a fesztiválra, akik bementek, nem fürödhettek a vihar miatt. Akik bementek és nem fürödhettek a vihar miatt, azok nem mehettek fel a külön színpadokra szintén a vihar miatt, akik mindezek ellenére ott maradtak, ráadásként még jól meg is áztak, természetesen a vihar miatt. Tanulságos képriportunk a fesztivál 0. napjáról.
A bevándorlók, az Omega és a repülő oroszlán - a hét képei
Capa színesben, jégeső és felhőszakadás Budapesten, nemzeti konzultáció helyett plakátháború, Omega koncert Felcsúton, magyar győzelem, poharazó Áder és levegőbe emelkedő oroszlánok a Parlamentnél. A hét eseményei képekben.
Ilyen volt a Bánkitó fesztivál
Véget ért a hetedik alkalommal megrendezett Bánkitó fesztivál: a széleskörű zenei választékon túl számtalan civil és kulturális program várta az érdeklődőket. A napijegyek péntekre és szombatra is elfogytak, és bár családias fesztiválként emlegetik, a Bánkitó éjszakai világa simán felvette a versenyt a hazai gigafesztiválok felhozatalával; a bulizni vágyók mindent megkaptak.
Ahol isten ajándékának tartották az idegeneket
Már-már szitokszóvá vált az utóbbi hónapokban a 2,5 milliós Koszovó neve, ahonnan ezrek indultak el (és indulnak ma is) a jobb élet reményében Nyugat-Európába – jobbára Magyarországon keresztül. A 2008 óta független országban kétségtelenül nagyon gyorsan bővül a lakosság, az ott élők fele 27 éven aluli, a gazdaság és a munkahelyek számának gyarapodása azonban messze nem tartja ezt az ütemet. Fotógalériánk Európa legfiatalabb országába visz el – úgy ezer kilométerre "Európától".
Áttörték a török határt a szíriai menekültek
A szíriai kurd harcosok és az Iszlám Állam szélsőséges iszlamista szervezet fegyveresei között, a török határhoz közeli Tal-Abjadban vívott harcok miatt néhány nap alatt csaknem 13 ezren menekültek Törökországba. Egy török illetékes az AFP francia hírügynökségnek múlt héten úgy nyilatkozott, hogy csak szerdán több mint 6600 szír menekültet fogadtak. Numan Kurtulmus török miniszterelnök-helyettes aznap este bejelentette, hogy az újabb menekültáradattal szembesülő Törökország helyenként lezárja a Szíriával közös határátkelőit, hogy elejét vegye egy humanitárius tragédiának. Kurtulmus egyúttal ostorozta az európai országokat, amelyeket azzal vádolt, hogy nem veszik ki a részüket megfelelő arányban a szíriai menekültek elhelyezéséből. A határon várakozó menekülteket a török katonák és határőrök vízágyúkkal és figyelmeztető lövésekkel próbálták visszatartani, vasárnap azonban a háborús övezetből szabadulni próbáló emberek áttörték a határ kerítését. Eddig több mint 1,8 millió szíriai és 200 ezer iraki állampolgár keresett menedéket Törökországban a szomszédos országokban dúló háborúk elől.
120 ezer ember meghalt két pillanat alatt
Hetven éve, 1945 augusztus 6-án vetette be az Egyesült Államok az atombombát Hirosima ellen, amelyet három nappal később követett a második, Nagaszaki elleni nukleáris csapás. A világ első atomtámadásával Amerika a rendkívül véresnek ígérkező partraszállást igyekezett elkerülni, egyben megmutatva a világnak és benne a Szovjetuniónak katonai és tudományos fölényét. A bomba Hirosimában 80 ezer, Nagaszakiban 40 ezer embert ölt meg a robbanás pillanatában.
San Fermín: a bika halála
A város védőszentjének tiszteletére a középkor óta rendezik meg a San Fermín-ünnepet az északspanyol városban. A kilencnapos fiesta minden reggel bikafuttatással kezdődik. Minden évben rengetegen sérülnek meg ezen a bátorságpróbán, halottja a futásnak utoljára 2009-ben volt.