Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Kigyulladt fejű palesztin tüntető, leégett atlétikai csarnok Budapesten, és elfüstölt kábítószer. Ezt a hetet a tűzenergia uralta.

Drónnal készült felvétel a a Testnevelési Egyetem csütörtök hajnalban leégett atlétikai csarnokáról. A budapeste Alkotás úton lévő háromezer négyzetméteres sportcsarnok teteje beomlott, és a létesítmény használhatatlanná vált.
MTI / Ruzsa István
Péntekről szombatra virradóra lezárták a magyar-horvát határt, Kovács Zoltán kormányszóvivő és Bakondi György, a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója bejelentése szerint humanitárius megfontolásból nem zárt pontosan éjfélkor a határ.
Fazekas István
Menekültek egy csoportja látható a németországi Wegscheid település mellett, miután átkeltek az osztrák-német határon. A németek többsége egy felmérést szerint népszavazást akar a menekültpolitikáról, és ugyancsak többségük a határ mentén hozna létre olyan tranzitzónákat, amelyekben menedékkérelmet adhatnak be az érkezők, és kérelmüket el is bírálhatják.
MTI / AP / Matthias Schrader
A holland hatóságok kedden közölték jelentésüket a tavaly júniusban Kelet-Ukrajna fölött lelőtt, Amszterdamból induló utasszállító gép lezuhanásának körülményeiről, és bemutatták a szerencsétlenül járt Boeing 777-es rekonstruált pilótafülkéjét. A szakemberek szerint a pilótafülke-roncsokon lévő repeszdarabok nyomán egyértelmű, hogy egy Buk típusú légelhárító rakéta robbant fel a levegőben, nagyjából egy méterrel a fülke baloldali része előtt. Arról nem tudtak nyilatkozni, hogy ukrán, vagy oroszbarát szakadár katonák lőtték-e ki a rakétát.
AFP / Emmanuel Dunand
A csütörtöki EU-csúcson készült képen Angela Merkel német kancellár, David Cameron brit miniszterelnök és Francois Hollande francia államfő látható. A csúcson felmerült javaslat szerint az EU 3 milliárd eurót adna Törökországnak arra, hogy a menekültválság kezelésére, vagyis arra, hogy a menekülteknek jobb körülményeket teremtve megfékezzék a jelenlegi, lassan tarthatatlanná váló menekülthullámot.
AFP / Alain Jocard
Egy palesztin tüntető feje lángol, miután Molotov-koktélt dobott az izraeli biztonsági erők tagjai felé a ciszjordániai Hebronban. A tüntetőnek társai siettek segítségére.
AFP / Hazem Bader
Ebben a jeruzsálemi buszmegállóban történt az utóbbi hetek egyik legsokkolóbb terrorakciója. Egy palesztin férfi egyszerűen a megállóban várakozók közé hajtott, majd autójából kiszállva egy húsvágó bárddal kezdte el kaszabolni a sérülteket. Egy ember meghalt, hárman megsérültek, a merénylőt egy civilruhás fegyveres terítette le. A héten több hasonló merénylet is történt Izrelben, Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök "erőteljes lépéseket" ígért a támadások megakadályozására: a rendőrség szükség esetén arab városrészeket zárhat le vagy kijárási tilalmat rendelhet el. A terroristáknak minősített személyek házait ezentúl nemcsak lerombolják, de építési engedélyt sem adnak ki többet arra a telekre, a tulajdonukat elkobozzák, izraeli lakhatási engedélyüket pedig visszavonják.
MTI / EPA / Amosz Ben Gersom
A buszmegállóban megölt izraeli férfi búcsúztatása Jeruzsálemben.
AFP / Menahem Kahana
Oroszbarát lázadók állnak egy tankon miközben robbanószerkezeteket keresnek az elpusztult donyecki repülőtéren. Az ukrán csapatok januárban veszítették el a repülőtér feletti ellenőrzést.
AFP / Aleksey Filippov
Támogatói körében áll Donald Trump republikánus elnökjelölt egy richmondi kampányrendezvényen, amelyet latin-amerikai diákok zavartak meg bekiabálásokkal, míg az elnökjelölt hívei kiszorították őket a teremből, a rendőrök pedig elvitétk őket. Trump korábban többször is úgy nyilatkozott, hogy megválasztása esetén kiutasítja az Egyesült Államokból az illegális bevándorlókat és falat emel a mexikói határon. El akarja törölni azt a törvényt, amely szerint automatikusan állampolgárságot kapnak azok, akik az Egyesült Államokban születtek.
AFP / Mandel Ngan
Október eleje óta működik Visontánál a Mátrai Erőmű 16 megawattos naperőműve, ez Magyarország legnagyobb, mintegy 6,5 milliárd forintos ráfordítással megépült fotovoltaikus erőműve, és a hivatalos átadása ezen a héten volt.
MTI / Komka Péter
Pakisztáni katona őriz több tonnányi égő heroint, kokaint, ópiumot, hasist. A nagy mennyiségű lefoglalt kábítószert egy ünnepségen semmisítették meg, amelyen kormány-, illetve kábítószer-ellenes hivatalnokok vettek részt.
AFP / Asif Hassan
Egy cetcápa tetemét állják körül helyiek Surabaya városban Jáva szigetén. Az óriási, hét méter hosszú és két tonna súlyú állatot helyi halászok fogták ki. Úgy tervezték, hogy majd értékesítik a húsát, azonban ezt a helyi halászati hatóság megtiltotta nekik, mivel az emberre ártalmatlan cetcápa védett faj.
AFP / Juni Kriswanto
A héten új guiness rekord született: a Fülöp-szigeteki Quezonban összesen 8688-an énekeltek kórusban gospelt. A korábbi rekord 4745 fő volt.
MTI / EPA / Francis R. Malasig
Nyilvánosan, több száz látogató előtt boncoltak fel egy egyéves hím oroszlánt csütörtökön a dániai Odense Állatkertben, amely az állatvédők bírálatainak kereszttüzébe került a fölöslegessé vált oroszlánszaporulat leöléséért. Az állatkert téjékoztatása szerint azért kellett leölniük három oroszlánjukat, mert nem találtak számukra helyet más állatkertben, viszont meg kellett előzni a belterjes szaporulatot. A szakemberek szerint az oroszlánok egymást is elpusztíthatták volna, mivel közös kifutóban tartották őket.
AFP / Scanpix Denmark
Esküvőfotózás Tajvanon
AFP / Sam Yeh
Munkások építenek egy állványt a párizsi Concorde téren, az Eiffel-torony közelében.
AFP / Ludovic Marin
Sütőtökszüret Németországban
AFP / DPA / Jens Buettner
Indiai néptáncosok a kilenc napos Navratri fesztivál első éjszakáján.
AFP / Sam Panthaky
Sergio Perez, Lewis Hamilton és Sebastian Vettel ünnepel a Formula 1-es orosz nagydíj után Szocsiban.
AFP / Alexander Nemenov
Esős őszi reggel Kelet-Németországban. Európában beköszöntött a valódi őszi időjárás, Németországban többfelé havazott is.
AFP / DPA / Patrick Pleul

Kövessenek minket a Facebookon is!

hvg.hu Nagyítás

Göncz Árpádra emlékezünk

93 éves korában elhunyt Göncz Árpád volt köztársasági elnök. 1922. február 10-én született Göncz Árpád József Attila-díjas magyar író, műfordító, politikus. Az 1956-os forradalom után életfogytiglani szabadságvesztésre ítélték, melyből 1963-ban szabadult. A rendszerváltás után a harmadik Magyar Köztársaság első elnökévé választották. Képes összefoglalónkban pályájának rövid áttekintésével búcsúztatjuk Göncz Árpádot.

Fülöp Máté (szerkesztő) Nagyítás

Holdfogyatkozás a világ körül

Több mint 30 év után szuperholddal ''egybekötött'' teljes holdfogyatkozásban gyönyörködhetett az, aki hajnalban az eget figyelte: a Hold 14 százalékkal nagyobbnak és 30 százalékkal fényesebbnek tűnt, mint egyébként teliholdkor. Nézze meg képes összeállításunkat felhők nélkül!

hvg.hu Nagyítás

20 év képekben

Mesterek és tanítványok címmel nyílt kiállítás a Bálnában, amely a Szellemkép Szabadiskola 20 évének műhelymunkájába enged bepillantást. Mutatjuk a kedvenceinket.

hvg.hu Nagyítás

Ami akkor is beválik, ha vele vagy nélküle tüntetnek

A mellrák elleni küzdelem hónapjában október 13-át melltartómentes napnak nyílvánították. Bár korábban a rák elleni harc jelképének számított a világnap, ma már melltartó-pártiaknak és a béklyó ellenzőinek is szól. A melltartó első ősét még 1889-ben alkotta meg Herminie Cadolle francia fűzőkészítő, az első szabadalmazott változat azonban bizonyos Mary Phelps Jacob nevéhez fűződik, aki egy bálba készülve két selyemzsebkedőt és pár színes szalag felhasználásával alkotta meg a ma imádott - vagy gyűlölt - fehérnemű első darabját. Találmánya sikeresnek bizonyult, ami a fűző mindennapi használata után nem csoda; a nők számára minden bizonnyal kisebb megváltás lehetett. Képgalériánk az azóta eltelt bő száz éven vezet végig.

Stiller Ákos, Fülöp Máté (szerkesztők) Nagyítás

És akkor minden vörösbe borult...

Kollányi Péter többszörös díjnyertes fotográfus Memento című albumát a vörösiszap-katasztrófa ötödik évfordulója alkalmából jelenteti meg a Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központ.