Tetszett a cikk?

Becslések szerint 14 millió európai fertőzött a hepatitis B vírussal. Szakértők szerint a betegség elkerülhető lenne, hiszen már 1982 óta létezik védőoltás.

Egy brüsszeli szakmai konferencia arra a következtetésre jutott, hogy Európában politikai szinten még túl kevés figyelmet szentelnek az ügynek, mivel a hepatitis-B oltást eddig nem minden európai ország vette fel nemzeti immunizálási programjába - írja a Weborvos.hu

A HBV-vel való fertőzés fő rizikótényezői a felelőtlen nemi érintkezés, az intravénás drogfogyasztás, valamint a nem staril eszközök használata sebészeti beavatkozásoknál, akupunktúrás kezeléseknél vagy tetoválásoknál.

Komoly problémának nevezték a szakértők ezenkívül a hepatitis vírussal fertőzött migránsok magas számát Európában. Igy például Németországban a fertőzöttek nagy része az egykori Szovjetúnióból származik. Ez a rizikócsoport általában nem eléggé informált egy hepatitis infekció veszélyeiről és a megfelelő terápiás lehetőségekről – mondta egy hivatkozott professzor a hannoveri egyetemről. Ezért azt javasolják, hogy a bevándorlóknak a jövőben a beutazásnál speciális vizsgálati- és kezelési utalványt adjanak, hogy megakadályozzák a betegség egyik országból másikba való bejutását.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Világ

Hepatitisz-járványtól tart a WHO Bulgáriában

Vizsgálatot indított az Egészségügyi Világszervezet (WHO) annak kiderítésére, vajon nem hepatitisz A-vírus okozta fertőző májgyulladásban betegedett-e meg 338 ember Bulgáriában, köztük egy élelmiszergyár 46 alkalmazottja a Szófia melletti Svogéban.

MTI Plázs

Hogyan előzzük meg a hepatitiszt?

Az utazási főszezon veszélyei között nem lebecsülendő a hepatitisz A és B (fertőző májgyulladás), amely a világon a tíz legelterjedtebb fertőző betegség közé tartozik. Védőoltással azonban könnyű a megelőzés.