szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Magyar Hospice Alapítvány gyógyíthatatlan, daganatos betegek testi-lelki ápolásában segít. Most önkéntesek kisfilmjeivel kampányolnak az emberi méltóságért.

Gyógyíthatatlan betegek ápolását segíti önkéntesként Dobó Kata és Csányi Sándor, most mindketten egy kisfilmben beszélnek arról, miért is.

"Dobó Kata nagymamája daganatos betegként került a Magyar Hospice Alapítványhoz, a színésznő ekkor találkozott azzal a gondoskodással és törődéssel, amit a szervezet orvosai, ápolói és önkéntesei nemcsak a betegnek, hanem a családnak is megadnak, és eldöntötte, hogy ő is önkéntesként segíti az alapítvány munkáját. Csányi Sándor szintén egy közeli hozzátartozója elvesztésekor határozta el, hogy szeretne segíteni a betegeken és időseken, ezért csatlakozott a Magyar Hospice Alapítványhoz" - olvasható az alapítvány sajótközleményében.

Mindketten rendszeresen látogatják a Budapest Hospice-házat, segítenek a betegápolásban és ismertségükkel igyekeznek népszerűsíteni az alapítvány munkáját. A szervezet kisfilmjeit is önkéntesek készítették, ingyen dolgozott a szerkesztő, az operatőr és vágó is.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Plázs

Rák: mit tehetünk az emberi méltóságért?

A Magyar Hospice Alapítvány idén is szervez "nárcisz sétát" országszerte. Az esemény célja, hogy emlkézetessen az emberi méltóság fontosságára és a társadalom tagjainak felelősségvállalására.

Itthon

Gyurcsányt, Orbánt és Győzikét a rákszűrésre!

Tüdőrák, vastagbélrák és emlőrák - ezekre van a legnagyobb esélye egy magyarnak. A nagy esély pedig nem kis túlzás: rákos megbetegedések tekintetében elsők vagyunk a világon. Miért nem járunk szűrésekre? És miért nem járnak a politikusaink? Bodoky György professzorral, a Szent László Kórház onkológiai osztályának főorvosával beszélgettünk régiós hátrányról, elégtelen PR-ról és alternatív kezelésekről.