Dömötör Tamás

Sejteni lehetett, hogy nem az Eb legparázsabb meccse jön, de azért Balotelli gólja finom csemege. Az olaszok – mint legtöbbször a focitörténelemben – most is továbbcsúsztak a negyeddöntőbe. Most megérdemelték.

OLASZORSZÁG–ÍRORSZÁG 2–0
Poznan, Városi Stadion, 39 000 néző. V: Cakir (török)

OLASZORSZÁG: Buffon – Abate, Barzagli, Chiellini (Bonucci, 57.), Balzaretti – Pirlo – Marchisio, T. Motta, De Rossi – Di Natale (Balotelli, 64.), Cassano (Diamanti, 63.). Szövetségi kapitány: Cesare Prandelli
Kispad: Sirigu, De Sanctis (kapusok), Maggio, Ogbonna, Giaccherini, Montolivo, Nocerino, Borini, Giovinco

ÍRORSZÁG: Given – O'Shea, Dunne, St Ledger, Ward – McGeady (Long, 65.), Whelan, Andrews, Duff – Keane (Cox, 86.), Doyle (Walters, 76.). Szövetségi kapitány: Giovanni Trapattoni
Kispad: Westwood, Forde (kapusok), Kelly, McShane, O'Dea, Gibson, Hunt, Green, McClean

Gólszerző: Cassano (36.), Balotelli (90.)

Az első öt perc volt az írek, hamar felébredt Olaszország csapata, na nem nagyon, csak éppen annyira, hogy ne forogjon veszélyben a kapujuk. Egyébiránt a legnagyobb ír helyzet is ebben a pár percben alakult ki, pontosabban a huszadik másodpercben, Duff léphetett ki egyedül a labdával, de talán ő sem hitte, hogy ilyen hamar lehetőséghez jut, ezért eltotojázta a helyzetet.

Az ír válogatott letámadást választott a mai meccsre, egészen fent védekeztek a fehér mezesek, a kékben játszó olasz csapat pedig kivárt. Nem volt fölényben egyik válogatott sem, brusztoltak, lassították a játékon, az írek muszájból, az olaszok kényelemből.

Nem volt jó a meccs, igazi helyzetek sem alakultak ki egyik kapunál sem. Cassano azonban helyzet nélkül is tud gólt  szerezni, ma éppen fejjel sikerült neki, a harmincnyolcadik percben. Egy előre lőtt labdát csúsztatott Given kapujába, aki még bele is tudott érni, de hiába, mert a gólvonal mögé pattant a labda. Duff kipiszkálta hirtelen, a gólbíró állt, mint a faszent, de a játékvezető jól látta, ez bizony benn volt.  1 – 0

©

A második félidő még statikusabb volt, mint az első, hiába akartak nagyon az írek, nem ment. Néha ugyan vezethettek támadást az olasz kapura, de befejezni nem tudtak semmit, a kreativitás teljesen ismeretlen volt a mai napon a zöld-fehérek számára.

Az olaszok nem helyeztek nyomást, bár több mint hússzor célozták meg Given kapuját, és tizenötször el is találták, nagy helyzetük mégsem volt.  Csak fogták a gyeplőt, és megpróbálták túlélni a meleget.

A meccs vége sárgaságot kapott, sok volt a duma (idegesek voltak az írek), és volt egy kis rugdosódás is, súlyos szabálytalanság azonban nem rontotta a találkozót. Andrews elvesztette a fejét a kiállítása után, de ez már a meccs végén volt, sokat nem változtatott a játék képén.

A biztos olasz győzelmet a csereként beállt Balotelli biztosította az övéinek, egy szöglet után a mérkőzés legszebb pillanatát teremtve meg: kapáslövése, a mozdulat, ahogy kivitelezte, és az erő, amellyel O’Shea-t nem engedte a labdához, mind-mind klasszis labdarúgóra vall. 2 – 0

©

Az olasz csapat továbbjutott a csoportból, a spanyolok mögött, a második helyen. Focijuk ma eredményes volt, de ennél csak nehezebb meccsek várnak rájuk, sokkal nehezebbek.

Az íreknek pedig köszönjük, hogy itt voltak.

Itt az európai minimálbér-javaslat: tisztességes megélhetést, de nem ugyanannyi pénzből

Nem tudni a szakmai előéletéről azoknak, akik a Citadella húszmilliárdos felújításáról döntenek

A cserdi kérdés, amely mindenkit foglalkoztat: vétkes vagy áldozat Bogdán László?