Minden idők második legdrágább igazolása lett Coutinhoé

A Liverpool brazilja a Barcelonába megy, nála drágábban csak Neymart igazolta a Barcelonából a Paris Saint-Germain.

  • hvg.hu hvg.hu
Minden idők második legdrágább igazolása lett Coutinhoé

Megegyezett a Liverpool és a Barcelona Philippe Coutinho vételáráról, ennek értelmében a 25 éves brazil középpályás 160 millió euróért (142 millió font) vált klubot, kivásárlási ára pedig 400 millió euró lesz - jelentette a BBC. Az ügylet véglegesen csak akkor zárul, ha a Barcelona megkapta a Paris Saint-Germaine-től Neymar teljes, 200 millió fontos vételárát, miközben a párizsi klubnak a Monacónak is ki kell fizetnie a nála egyelőre csak kölcsönben játszó francia Kylian Mbappe játékjogát, ami szintén gigászi összeg, 165 millió font, amivel viszont akkor ő lép elő a második legdrágábban igazolt játékossá. A Liverpool 2013-ban kilencmillió euróért vette meg Coutinhót az Internazionalétól.

A Barcelona tavaly nyáron már nagy erőket mozgósított a brazil labdarúgó megszerzéséért, de az angol klub a 80 millió, a 100 millió, majd a 125 millió eurós ajánlatot is visszautasította. Nyáron a Barcelona a 222 millió euróért távozó Neymart Coutinhóval és Ousmane Dembélével akarta pótolni. Utóbbit 105 millió euróért már augusztus végén megszerezte a Dortmundtól, és most már a brazilra sem kell sokat várnia, már az öltözőszekrényét is előkészítette:

Liverpoolban pedig máris 50 fontos vouchert kínálnak azoknak a drukkereknek, akik erre az idényre megvették Coutinho mezét, és mostantól nyilván más kedvencük ereklyéjét viselnék szívesebben.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.