szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A magyar bürokráciának három hónap kellett, hogy elengedje a gyorskorcsolyázókat, akiket már be is mutattak a tiencsini gyorskorcsolya csapatának.

Két dokumentummal pózoltak a Liu-fivérek a Sportal beszámolója szerint. A lap kiszúrta, ahogyan az országváltó gyorskorcsolyázók egyik dokumentumukat Novák Katalin magyar köztársasági elnöktől kapták, ez az amivel Novák március 21-én elismerte Liuék magyar állampolgárságának megszűnését. A másik dokumentum viszont a Kínai Népköztársaságtól származik: ez a kínai állampolgársági kérelmük honosítási bizonyítványa. A kínai dokumentumot Liuék nem most kapták meg: november 8-án kezdeményezték az országváltást, december 27-én pedig a kínai bürokrácia hivatalosan is befogadta őket.

A gyorskorcsolyázókról a Sportal azt írja: hiába szereztek magyar olimpiai bajnoki címeket, már inkább érzik magukat kínainak, mint magyarnak.

Édesapánk kínai, Tiencsinből származik. Ezért döntöttünk végül úgy, hogy kínai állampolgárok leszünk, és versenyen is képviseljük hazánkat, így oklevél bizonyítja, hogy még inkább kínainak érezzük magunkat. Azt reméljük, hogy hozzá tudunk járulni a tiencsini gyorskorcsolyázás fejlődéséhez

– jelentette ki Liu Shaolin Sándor, amikor bemutatták őt és testvérét Liu Shaoangot Tiencsin gyorskorcsolya csapatának.

Liuék országváltásáról itt írtunk bővebben:

A Liu testvérek nem az elsők: így veszíti el az ország a sikeres sportolókat

Sakkozó, műkorcsolyázó és sízők is elhagyták már Magyarországot. De emlékszik arra, hogy ki volt az, aki olimpiai bajnokként végül mégsem távozott? A magyar gyorskorcsolyasport legnagyobb csillagait veszíti el azzal, hogy Liu Shaolin Sándor és Liu Shaoang úgy döntött: egy másik országban folytatják pályafutásukat.

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!