Fertőzésveszély
A szomszédos Szíriában zajló polgárháború megítélése kusza frontvonalakat húzott Libanon vallási és politikai csoportjai közé, ami fokozódó feszültséghez vezetett.
A szomszédos Szíriában zajló polgárháború megítélése kusza frontvonalakat húzott Libanon vallási és politikai csoportjai közé, ami fokozódó feszültséghez vezetett.
Szoros küzdelem várható Egyiptom első szabad elnökválasztásán, holott még azt sem tudni, mekkora hatalma lesz az új államfőnek.
Változás várható a palesztin fronton, az iráni kérdésben és a belpolitikában is az új izraeli nagykoalíció megalakítása után.
Kialakulhat a NATO-csúcson a végső kivonulási terv Afganisztánból, de az egykori háborús célokkal ellentétben a tálibokat ma már nem lehet kizárni az új rendből.
Háborúba torkollhat Szudán és a belőle tavaly kivált Dél-Szudán ellenségeskedése, ami gazdasági összeomlással fenyegeti mindkettőt.
Becsvágyó uralkodója és óriási földgázbevételei révén jelentős külpolitikai befolyásra tett szert Katar, amely külföldi befektetőként és kulturális központként is jeleskedik.
Nemcsak országának lehet áldás, hogy Joyce Bandával most került először nő Malawi élére, de az afrikai nők jogai is nagyobb figyelmet kaphatnak.
Politikai rendszerváltással felérő reformokkal próbálkozik Olaszország szakértői kormánya, de a gazdaság még nem indult be, és nem múlt el az adósságcsapda fenyegetése.
Hanyatlásnak indult a Nehru–Gandhi politikai dinasztia és az általa vezetett Kongresszus Párt Indiában, ahol súlyos gazdasági és pénzügyi gondok fenyegetnek.
Adósság-, valamint energiaválságot okozhat Japánban, hogy a leállított atomerőművek miatt megugrott az olajimport, és deficites a kereskedelmi mérleg.
Drámai és egyre kuszább képet fest az iráni nukleáris vita. Nőtt az izraeli csapás esélye, függetlenül az iráni gazdaságot fojtogató szankcióktól.
Új öröklési rendre lesz szükség Szaúd-Arábiában, ha a királyságot alapító Abd al-Aziz ibn Szaúd fiai mind meghalnak.
Belefáradtak a folyamatos forradalmi hevületbe az egyiptomiak, és Hoszni Mubarak elnök bukásának első évfordulóján a stabilitás és a gazdaság talpra állítása került előtérbe.
Egyre erőteljesebben tombol a vallási erőszak Nigériában, ahol a korrupció is elszabadult.
A világ egyik legbarátságtalanabb zuga természeti és politikai szempontból is Etiópia és Eritrea határtérsége, ahol egy minapi terrortámadásban két magyar kutató is életét vesztette.
Először látszik némi esély az afganisztáni konfliktus békés lezárására, de az USA-nak nem sikerült erős, demokratikus állammá formálnia az országot.
Történelmi válaszút elé érkezett Egyiptom, miután az iszlamisták többséget szereztek az újonnan megválasztott parlamentben. Az átmeneti időszakban még a hadsereg az úr.
Megbénulhat a világ egyik legfontosabb tengeri kőolajszállító útvonala, ha Irán vagy az USA beváltja a viszályukat tovább élező legújabb fenyegetését.
Rontja a stabil Irak megteremtésének esélyét, hogy az USA idő előtt távozik a megosztott és önállóságra még nem érett országból.
A vitatott elnökválasztás felszínre hozta az évek óta felhalmozódott problémákat a Kongói Demokratikus Köztársaságban.