Az ilyesfajta keretek elkészítésében nincs semmi különleges, ráadásul éppúgy létrehozhatjuk őket Photoshop Elementsben vagy akár Paint Shop Próban is. Két variációt mutatunk be. Mindkettő pillanatok alatt megvan, és ami a lényeg: nem kell hozzá extra plug-in.
1. variáció
Az első keret esetében jóformán csak a kijelölés és kitöltés funkciókat fogjuk használni, mégis nagyon látványos végeredményt érhetünk el.
1. lépés
Először hozzunk létre egy új réteget, majd készítsünk egy kijelölést a képen látható módon a Polygonal Lasso Tool eszköz segítségével. Ha ez megvan, válasszuk ki háttérszínnek(!) azt a színt, amilyenre színezni szeretnénk a keretünket (példánkban ez az RGB 0,210,255). Ha ez is megvan, nyomjuk meg az Alt + Backspace billentyűkombinációt (Macen a Command + Backspace). Ezzel a kijelölést feltöltöttük a választott színnel.
2. lépés
Duplázzuk a rétegünket a Ctrl + J (Macen Command + Backspace) kombinációval. A Photoshop automatikus a másolt rétegre áll. Nyomjuk meg a Ctrl + T (Macen Command + T) kombinációt a szabad formázáshoz, és a megjelenő keret egyik sarkánál fogva forgassuk el az új réteget a képen látható módon.
Változtassuk a réteg átlátszóságát (Opacity opció a rétegkezelőn) 50%-ra és a Normal értéket állítsuk Multiply-ra. Ezután mozgassuk ezt a réteget az eredeti alá.

3. lépés
Hozzunk létre egy új réteget, és azon egy kijelölést a képen átható módon, majd változtassuk meg az eszköztáron a háttérszínt olyanra, amilyen színű szövegmezőt szeretnénk a kereten belül. Ezután nyomjuk meg az Alt + Backspace billentyűkombinációt (Macen a Command + Backspace), hogy kitöltsük a háttérszínnel a kijelölést.
Mozgassuk a szöveg hátteréül szolgáló új réteget a két másik közé, és vágjuk le a széleit tetszés szerint (attól függően, mennyire akarjuk, hogy kilógjon a keret mögül) a Polygonal Lasso Tool eszközzel, vagy akár a radírral.
4. lépés
Válasszuk ki az eredeti réteget, amelyen az alapkeret látható. A Layer/Layer Style/Drop Shadow menüpontban adjunk neki árnyékot (1-es, max 2-es érték általában bőven elegendő). Arra érdemes figyelni, hogy ne egyszerű fekete árnyékot hozzunk létre, hanem inkább a keret színének egy sötétebb árnyalatát használjuk. Barátságosabb a hatás...
5. lépés
Ezzel el is készültünk! Már csak a szöveget kell beírnunk, lehetőleg valamilyen “bolondos” betűtípust választva. Tehetjük tetszőleges háttérre, a csíkos például remekül kiemeli, ráadásul így érvényesül az alsó keret átlátszósága is.
2. variáció
A második variáció létrehozása még ennél is egyszerűbb, a hatás ugyanilyen könnyed lesz, de azért jelentősen más jellegű.
1. lépés
Hozzunk létre egy új réteget, és rajta egy kijelölést az ábrán látható módon a Rectangular Marquee Tool eszközzel.
Válasszunk egy színt (foregrund color), majd töltsük ki a kijelölést az Edit/Fill paranccsal, vagy az eszköztárból a kannával (Paint Bucket Tool).
2. lépés
Válasszuk az ecset eszközt, és egy számunkra szimpatikus ecsettípus segítségével kicsit “fessük” át szabálytalanra a keret szélét. Érdemes olyan ecsetet használni, amelynek a szélei nem túl elmosottak és lehetőleg kicsit “szabdaltak”. Ha nincs megfelelő ecsetünk (bár erre a célra alkalmast a Photoshop alap ecsetjei között is találunk azért, itt is keresgélhetünk.
3. lépés
Hozzunk létre egy új réteget, és rajzoljunk rajta egy szabálytalanabb alakú kijelölést a Polygonal Lasso Tool eszközzel, a képen látható módon. Ezt is töltsük ki egy nekünk tetsző színnel. Ez lesz a keretbe kerülő szöveg háttere.
4. lépés
Most egy újabb réteget kell létrehoznunk. Még mindig a Polygonal Lasso Toollal rajzoljuk meg a fejléc részt a képen látható módon. Ennek is válasszunk egy tetszőleges színt, és töltsük fel a kijelölést az Edit/Fill menüponttal, vagy a kannával. Akár azonnal beleírhatjuk a fejlécnek szánt szöveget is.
5. lépés
Válasszuk ki az eredeti réteget, amelyen az alapkeret látható. A Layer/Layer Style/Drop Shadow menüpontban adjunk neki árnyékot (itt is általában az 1-es vagy 2-es érték a megfelelő, és figyeljünk, hogy itt se egyszerű fekete árnyékot hozzunk létre, hanem inkább a keret színének egy sötétebb árnyalatát használjuk.